Opravdu potřebujete SUV? Praha upozorní na jejich nevýhody v městském provozu

19.05.2017 18:15

Automobily kategorie SUV se momentálně vyhřívají na výsluní popularity. Ve městě ale způsobují řadu problémů. Na ně chce upozornit Magistrát hlavního měst Prahy v rámci kampaně Čistou stopou Prahou.

Opravdu potřebujete SUV? Praha upozorní na jejich nevýhody v městském provozu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Praha, logo

Největším znečišťovatelem ovzduší v Praze je automobilová doprava. SUV patří mezi osobními vozy z hlediska ekologie k nejhorším vzhledem k horší aerodynamice i obvykle vyššímu objemu motoru. Po nedávných skandálech hned několika automobilek je navíc zřejmé, že ze strany výrobců automobilů je snaha problémy spíše zakrývat, než řešit. Praha se proto chce obrátit na potenciální kupce automobilu. V rámci kampaně Čistou stopou Prahou poskytne magistrát lidem jiné informace, než které se na ně valí z reklamních kampaní automobilek, a bude na ně apelovat, aby zvážili, zda skutečně potřebují SUV.

V žádném případě nechceme nikomu diktovat to, jaké si má koupit auto. Chceme jen lidem poskytnout informace i o odvrácené straně fenoménu SUV, aby do rozhodování mohli zahrnout více argumentů,“ uvedl náměstek pražské primátorky pro dopravu Petr Dolínek.

Problémem SUV ve městě totiž rozhodně nejsou pouze emise. „Přes vysoký nárazník SUV nevidíte, zda vám před auto nevběhlo malé dítě, obtížně hledáte parkovací místo a váš vůz v ulicích zabírá více místa, než klasický automobil combi, který má navíc často větší kufr“, vypočítal další nevýhody Dolínek.

U příležitosti startu kampaně dnes Magistrát hl. m. Prahy zveřejnil krátké video pojednávající o nástrahách, se kterými se potýkají řidiči SUV v Praze. Informace o nevýhodách SUV mohou lidé najít na stránkách www.cistoustopou.cz a facebookovém profilu Čistou stopou Prahou. Články, videa a postřehy o této problematice budou pravidelně zveřejňovány až do konce června.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Šumperk: Radnici ozdobí nové sochy

21:08 Šumperk: Radnici ozdobí nové sochy

Ve středu 21.2.2018 proběhla demontáž soch na radnici. Jedná se celkem o tři sochy, které představuj…