Ostrava: Bělský les nabídne víc

13.08.2025 16:21 | Tisková zpráva

V uplynulých letech se Bělský les významně proměnil, stal se vyhledávanou lokalitou obyvatel i turistů, mířících za odpočinkem.

Ostrava: Bělský les nabídne víc
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Ostrava investovala do vybudování unikátní Cesty vody, letos byl zpřístupněn nový Park nad rybníkem, který se záhy stal oblíbeným prostorem dětí i dospělých. Bělský les nabídne více Dokončený Park nad rybníkem v lokalitě Bělského lesa.

Návrh propojení zmíněného území povalovými chodníky vypracovala architektka Magda Cigánková Fialová s kolegy Petrou Lindovskou a Adamem Hoferem. „Zahájení prací předpokládáme v srpnu, přičemž projekt by v ideálním případě mohl být dokončen ještě letos. Náklady na realizaci přesáhnou 13 milionů korun bez DPH. Jde o klíčové propojení současných projektů, které jsme realizovali v uplynulých letech, i případných dalších záměrů. Právě díky tomuto propojení, přitom navrženému tak, aby záhy po realizaci splynulo s lesním prostorem, budou moci lidé ideálně využít všechny aktuálně dostupné a již vybudované zelené projekty v Bělském lese,“ konstatuje náměstek primátora pro životní prostředí Aleš Boháč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Jak si vysvětlujete, že jste neměl protikandidáta?

Myslíte, že je to tím, že jste tak dobrý, nebo že se do toho nikomu nechtělo, protože a tom nejste dobře, o čemž svědčí i vaše oslabení ve volbách a celkové preference, podle níž byste ve sněmovně bez ODS vůbec nebyli?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cheb: Přípravy projektu Strategického podnikatelského parku pokračují

7:03 Cheb: Přípravy projektu Strategického podnikatelského parku pokračují

Navzdory intenzivní veřejné debatě, která hlasování předcházela, se místního referenda zúčastnilo je…