Ostrava: Hasiči z Radvanic mají moderní zbrojnici

21.04.2019 20:28

Přístavbu radvanické hasičské zbrojnice a zrekonstruovanou starou zbrojnici slavnostně otevřeli ve čtvrtek 17. dubna náměstek primátora Martin Štěpánek, radní Zdeněk Nytra, starosta Radvanic a Bartovic Aleš Boháč a další osobnosti.

Ostrava: Hasiči z Radvanic mají moderní zbrojnici
Foto: udalosti112.cz
Popisek: Hasičský záchranný sbor ČR - logo
reklama

Radvaničtí hasiči získali dlouho očekávané zázemí, které odpovídá významu jejich jednotky. Její cena je 14 milionů korun, částku pokryla z 93 procent evropská dotace, dotace z Ministerstva pro místní rozvoj i města Ostravy. „Máme 90 členů, z toho 35 osob patří k zásahové jednotce. Díky přístavbě jsme získali nová stání pro hasičskou techniku, nové sklady a dílny a nový záložní dieselový zdroj. Proměnily se i prostory původní zbrojnice,“ uvedl velitel sboru dobrovolných hasičů z Radvanic Richard Dudek. Výhodou přístavby je, že vozy při zásahu budou vyjíždět rychleji a bezpečněji, než tomu bylo dosud. Starosta Radvanic a Bartovic Aleš Boháč připomenul, že hasiči od roku 2004, kdy se stali poloprofesionální jednotkou, vyjeli k 3150 událostem.

„Činnost jednotek dobrovolných hasičů je důležitá a město v tomto směru nic nepodceňuje, Podporujeme dobrovolné hasiče a věřím, že nová budova místním hasičům pomůže. Děkuji všem, kteří se na její realizaci podíleli,“ děkoval náměstek primátora Martin Štěpánek.

Hasiči pokřtili také nový člun, který rozšíří pole působnosti jejich činnosti. Poté pozvali radvanické občany k prohlídce svého zázemí a techniky a pozvali je na občerstvení i na speciální hasičské pivo, které uvařili k této příležitosti.  
 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Zlín: Podniky pomáhají městu, věnovaly ochranné pomůcky

21:16 Zlín: Podniky pomáhají městu, věnovaly ochranné pomůcky

V době akutního nedostatku ochranných pomůcek se řada zlínských podniků či firem se vztahem k region…