Ostrava: Hezké počasí přivedlo na Kateřinický trail i dvouletou závodnici

16. 10. 2017 11:30

Kateřinického trailu, který se konal minulou neděli v Kateřinicích na Novojičínsku, se zúčastnilo na 280 závodníků. Nejstarší závodnici bylo 66 let, té nejmladší naopak sotva dva roky! Zaběhat si přišli i závodníci dokonce až Plzně a Prahy.

Ostrava: Hezké počasí přivedlo na Kateřinický trail i dvouletou závodnici
Foto: ostrava.cz
Popisek: Ostravská radnice
reklama

Trail je určen ženám, mužům, ale i dětem všech věkových kategorií, kteří mají rádi pohyb v hezké přírodě. Díky krásnému slunnému počasí si závod maximálně užili nejen závodníci, ale i fandící diváci. Pořadatelem trailu je obec Kateřinice a Sdružení měst a obcí povodí Ondřejnice.

V neděli 15. října se v Kateřinicích u Příbora konal již šestý ročník Kateřinického trailu. Ten organizuje obec Kateřinice spolu se Sdružením měst a obcí povodí Ondřejnice a místními dobrovolníky. Závod je rozdělen do 13 kategorií podle věku a délky běžecké trati. Rozhodující pro zařazení do kategorie je věk účastníka v den závodu. Děti měly na výběr z tratí o délce 600 a 1200 metrů, dospělé čekaly náročnější tratě na 5750 a 11 500 metrů. Kateřinický trail je určen všem, kdo mají rádi pohyb v přírodě, kde se střídá členitost terénu.

Po závodu se konala tombola startovních čísel

Letošního ročníku se aktivně zúčastnilo na 280 závodníků, i když registrovaných bylo původně mnohem víc. Zatímco nejstarší účastnici bylo 66 let, nejmladší sotva dva roky. A kromě běžců z nejrůznějších koutů Moravskoslezského kraje se trailu účastnili i závodnici z Brna, Plzně či dokonce až z Prahy! Nejlepší závodníci byli oceněni medailemi, diplomy, finančními a věcnými cenami. Po závodu proběhla tombola všech startovních čísel účastníků závodu, a mnozí si tak kromě dobrého pocitu ze super závodu domů odnášeli i zajímavou věcnou cenu. Prosluněnou sportem nabitou nedělí slovem provázel zkušený moderátor Jaroslav Obsadný.

„Věřím, že i když se letos díky krásnému slunnému počasí závodníci nemuseli brodit kluzkým terénem, a nečekaly tak na ně na trati žádné větší přírodní nástrahy či záludnosti, které by museli překonávat, všichni si závod maximálně užili a byli spokojení. Všem účastníkům – ať už aktivním běžcům nebo povzbuzujícímu publiku – moc za všechny organizátory děkuji a těším se s nimi na viděnou na dalším ročníku trailu. Už nyní mohu prozradit, že pro závodníky pro příští ročník opět připravujeme další novinky a vylepšení, takže se mají na co těšit,“ láká na závěr na další ročník Kateřinického trailu ředitel závodu Zdeněk Borkovec.

Více informací o závodě včetně výsledkových listin naleznete na ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR

9:41 Kolín: Městský úřad se stal druhým nejpřívětivějším úřadem v celé ČR

Po loňském úspěchu, kdy Kolín zopakoval 1. místo v rámci Středočeského kraje, letos stojí poprvé „n…