Ostrava: I v jídelně se dá vařit zdravě a chutně

18. 6. 2016 20:35

Radka Čechová ze základní a mateřské školy Volgogradská v Zábřehu se stala nejlepší školní kuchařkou v Ostravě. Do celoměstské soutěže Školní jídelny zdravě a chutně se přihlásilo na dvacet soutěžících, do finále jich postoupilo pět. Na dalších příčkách se umístili Vladimír Lesa ze ZŠ Sekaniny v Porubě a Veronika Kučerová ze MŠ Tylova v Zábřehu.

Ostrava: I v jídelně se dá vařit zdravě a chutně
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Gastronomická soutěž kuchařů ze školních jídelen se uskutečnila 16. června v Gastrocentru Střední školy společného stravování v Hrabůvce. Tématem bylo bezmasé jídlo. „Pocity? Hezké, první místo je vždycky krásné,“ svěřila se vítězkyně, která pracuje ve školní jídelně šest let. „Stejně tak by mě ale potěšilo i druhé nebo třetí místo. A soutěž? Ta je super! Snad si rodiče všimnou, že se ve školních jídelnách vaří lépe, že je to více hlídané a budou do nich posílat na obědy více dětí; to by bylo nejlepší,“ dodala Radka Čechová.

Celoměstskou kampaň s názvem Školní jídelny zdravě a chutně připravilo město Ostrava u příležitosti 70. výročí vzniku školních jídelen v návaznosti na iniciativu Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy (MŠMT). Jejím cílem je zvýšit kvalitu stravovací služby v ostravských mateřských a základních školách, vhodně propojit problematiku školního stravování se vzdělávacími programy škol a probudit zájem a vzájemnou spolupráci dětí i dospělých na kvalitě školního stravování. Za loňskou část projektu získala Ostrava v hodnocení MŠMT celorepublikově první místo. Oficiální vyhodnocení I. etapy kampaně Školní jídelny zdravě a chutně se uskuteční 21. června v Divadle loutek Ostrava.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Předvánoční svoz velkoobjemového odpadu

12:14 Jablonec nad Nisou: Předvánoční svoz velkoobjemového odpadu

Ve čtvrtek 12. prosince 2019 odpoledne budou na několika místech v Jablonci nad Nisou přistaveny kon…