Ostrava: Město prodloužilo živnostníkům splatnost nájemného

6. 6. 2020 17:33

V rámci programu na pomoc živnostníkům Rada města Ostravy schválila prodloužení splatnosti nájemného nebo pachtovného za květen a červen 2020 o tři měsíce. Již dříve radní schválili tříměsíční odklad splatnosti nájmů a pachtovného za březen a duben.

Ostrava: Město prodloužilo živnostníkům splatnost nájemného
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

„Podmínkou je, aby podnikatelé a živnostníci svůj provoz na základě Usnesení Vlády České republiky ze dne 14. 3. 2020 přerušili a nájemné nebo pachtovné neuplatnili jako náklad v žádosti o peněžitou pomoc v souvislosti s krizovými opatřeními. Musí se samozřejmě jednat o provozovny v objektech, které jsou ve vlastnictví města Ostravy," uvedla náměstkyně primátora Zuzana Bajgarová.

Rada města Ostravy vyzvala městské obvody a obchodní společnosti města, aby rovněž prodloužily splatnost nájmů podnikatelům, kteří podnikají v prostorách obvodů nebo těchto společností.
Od doby vypuknutí koronavirové pandemie město Ostrava podpořilo živnostníky a drobné podnikatele s ročním obratem do 6 milionů korun darem ve výši 20 tisíc korun. Podnikatelé s obratem do 18 milionů korun si mohli požádat o dar města ve výši až 100 tisíc korun. V obou programech získalo dary 3275 ostravských podnikatelů v celkové výši přesahující 75 milionů korun.

Další pomoc směřovala k neziskovým organizacím, jejichž činnost není financována prostřednictvím dotací. Díky této pomoci mohly tyto organizace pokrýt fixní náklady, které měly v době vládních opatření.

Vstřícným krokem města je také posunutí termínu, do kdy měli podnikatelé obnovit reklamní označení svých provozoven podle Nařízení o regulaci reklamního smogu ve městě Ostrava. Odstranění nevhodné reklamy bylo odloženo o rok z původního termínu 31. 12. 2020 na 31. 12. 2021.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Brno: Vodojem na Žlutém kopci otevře v sobotu, vstupenky jdou do prodeje

17:39 Brno: Vodojem na Žlutém kopci otevře v sobotu, vstupenky jdou do prodeje

Fascinující podzemní stavby bývalých vodojemů na Žlutém kopci přivítají první návštěvníky z řad veře…