Ostrava: Návštěvníci Colours se na Moravskoslezský kraj podívají z ptačí perspektivy

11. 7. 2019 16:04

Moravskoslezský kraj letos opět podpoří Colours of Ostrava. Na festivalu mohou hudební fanoušci navštívit krajský stánek, ve kterém bude pro ně připravený zábavný program. Pomocí leteckého simulátoru se na kraj podívají z výšky. Připraveno bude i tetování barvami, fotostěna nebo vědomostní kvízy. Na festivalu kraj také představí projekt Dejme dětem rodinu.

Ostrava: Návštěvníci Colours se na Moravskoslezský kraj podívají z ptačí perspektivy
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Největší tuzemský hudební festival Colours of Ostrava
reklama

„Festival Colours of Ostrava do našeho regionu láká hosty z ostatních koutů republiky i ze zahraničí. Je to jeden z největších kulturních svátků našeho regionu, kde si návštěvníci užijí nejen kvalitní hudbu, ale i zajímavé besedy, workshopy, divadelní představení nebo se jen tak setkají se svými přáteli. Jsem rád, že je Moravskoslezský kraj partnerem této prestižní akce,“ uvedl náměstek hejtmana kraje pro kulturu a památkovou péči Lukáš Curylo a dodal, že kraj festival podpořil 2,2 miliony korun.

„Všechny festivalové návštěvníky zvu do stánku Moravskoslezského kraje. Připravili jsme možnost ,přeletět´ nad Moravskoslezský krajem. Ve stánku bude letecký simulátor, návštěvníci festivalu usednou do jeho kokpitu, vyzkouší si vzlet z mošnovského letiště a proletí se nad naší krajinou. Stejně jako vloni se v našem stánku mohou lidé nazdobit barevnými tetovačkami, za správné odpovědi ve vědomostním kvízu získat slaměný klobouk, sluneční brýle či pláštěnku nebo si jen tak odpočinout a natáhnout se na pohodlných lehátkách s logem Moravskoslezského kraje,“ řekl náměstek hejtmana Lukáš Curylo a doplnil, že je na krajském stánku připravená i výtvarná dílnička pro děti. Návštěvníci festivalu si také užijí program Galerie výtvarného umění Ostrava, která je krajskou příspěvkovou organizací.

Moravskoslezský kraj na festivalu nabídne i informace o pěstounské péči. „Budu rád, když se lidé zastaví i u našeho stánku Dejme dětem rodinu. Moravskoslezský kraj se dlouhodobě intenzivně snaží snižovat počet dětí, které vyrůstají v dětských domovech. Projekt Dejme dětem rodinu má za cíl inspirovat lidi, aby se zamysleli nad možností nabídnout dětem z domovů zázemí a lásku. Takové rozhodnutí je samozřejmě velmi zodpovědné a je za ním složitý proces, ale bylo by skvělé, kdybychom během zajímavých workshopů alespoň trošku zasáhli srdce festivalových hostů,“ vysvětlil náměstek hejtmana kraje pro sociální oblast Jiří Navrátil a dodal, že na festivalu ve stánku Dejme dětem rodinu bude v sobotu také možné vyřídit si Rodinný pas, který rodinám s dětmi nabízí výhodný systém slev platících u registrovaných partnerů v celé republice. Stejně tak si budou návštěvníci nad 55 let moci v sobotu zažádat o slevový Senior pas. Tyto pasy nabízí Moravskoslezský kraj v rámci podpory rodinné politiky a zdravého stárnutí.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Město navýší počet kontejnerů na kovové obaly

16:01 Karlovy Vary: Město navýší počet kontejnerů na kovové obaly

Třídit kovový odpad bude v Karlových Varech snazší. Ke stávajícím 34 nádobám, které jsou rozmístěny …