Ostrava: Stavba dvou nových univerzitních budov začíná

14.01.2020 17:11 | Zprávy
autor: PV

V Ostravě se v nejbližších dvou týdnech začnou stavět nové univerzitní budovy za miliardu. Vyrostou v blízkosti výstaviště Černá louka. Město stavbu významně podpoří, zejména darováním stavebních pozemků a stavbou podzemního parkoviště.

Ostrava: Stavba dvou nových univerzitních budov začíná
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Nové budovy Ostravské univerzity postaví v centru města konsorcium dvou firem - ostravského závodu IMOS Brno a třinecké Beskydské stavební, které vyhrálo výběrové řízení. Objekty zhruba za miliardu korun budou novým zázemím pro sportovní aktivity i umělecké obory.

V místě vnikne nová Fakulta umění, jejíž součástí budou výstavní prostory, komorní sál pro téměř 250 posluchačů nebo ateliér a výzkumná laboratoř pro muzikoterapii. Univerzita tak bude moci nabídnout nové studijní programy, jako Produkce v kulturních a kreativních odvětvích, Grafický design nebo Komorní hra. V další části bude zázemí pro sport - nejmodernějšímu vědecké zázemí pro studium lidského pohybu ve střední Evropě. Univerzita jako jediná v Česku dosud neměla vlastní sportoviště. Nově univerzita bude moci přijímat posluchače do oboru Sportovní vědy nebo Behaviorální zdraví, sport a technologie.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Vláda

Tvrdíte, jak jako vláda fungujete efektivně. Co je efektivního na tom, že se váš předseda zabývá hlavně svým sporem s prezidentem? Není to tak dlouho, co i premiér musel řešit spor kolem nejmenování Turka. Já nevím, ale já si teda efektivitu představuji jinak.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Radnice finančně podpoří středoškolské studenty a studentky

10:44 Hradec Králové: Radnice finančně podpoří středoškolské studenty a studentky

Nadaní studenti a studentky nebo ti, kteří pochází z nízkopříjmových rodin, mohou žádat město o přís…