Ostrava: V srdci města bude nové místo k odpočinku

28.03.2019 14:47 | Zprávy
autor: PV

V centru města vznikne oáza klidu. Farskou zahradu, kterou kdysi procházelo dodnes patrné městské opevnění, čeká ve druhé polovině roku revitalizace. Zahrada bude rozdělena na dvě odlišné části, oplocená se vstupními brankami, lavičkami, stojany na kola, odpadkovými koši a chytrým osvětlením.

Ostrava: V srdci města bude nové místo k odpočinku
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Výše položený úsek zahrady bude více slunečný s centrální travnatou plochou a dětským hřištěm. Ve spodní části bude sad, který nabídne více stinných ploch. Spojujícím prvkem obou úrovní bude terasa, umístěná pod platanem, která bude chránit jeho kořenový systém a zároveň nabízet další možnosti využití zahrady.

„Také v letošním roce pokračujeme s estetizací veřejného prostoru. Zkrášlíme bývalou farskou zahradu v centru města. Odstraníme nevzhledné zpevněné plochy a vyměníme je za mlatové, dosadíme zeleň, doplníme mobiliář a osvětlení. Terasa pod platanem bude nabízet nejen odpočinek vleže ve stínu stromu, ale sloužit bude také pro pořádání menších kulturních akcí. Hlavní myšlenkou je ale reminiscence ovocného sadu, který byl na tomto místě v devatenáctém století,“ řekla náměstkyně primátora pro životní prostředí Kateřina Šebestová.

Pobytová terasa pod platanem bude navázána na stávající opěrné zídky a schodiště, které budou rekonstruovány a osazeny zábradlím. Po obvodu pozemku je navrženo nízké oplocení, obsahující uzamykatelné vstupní branky. Vytvořeno bude z průhledných kovových tyčových prvků, zděné části podobné hradební zdi a z části ze zeleně. Zpevněné plochy budou mlatové a umožní promenádu i rychlý průchod zahradou kvůli zkrácení cesty.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Vlastimil Hebr byl položen dotaz

Jak zaručíte, že tu nehrozí cenzura a zneužití veřejnoprávních médií pro vaši propagandu?

Podle poslance Nerušila se má kontrolovat obsah veřejnoprávních médií. To jako vážně? Já mám obavu, že jen nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků fakt je. Státní propaganda v médiích a tvrdá cenzura tu už byla, fakt dopustíte, aby se vrátila? Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vy...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Provoz plaveckého stadionu v červenci a srpnu

19:47 Písek: Provoz plaveckého stadionu v červenci a srpnu

Se začátkem letních prázdnin se upravuje provozní doba plaveckého stadionu.