Ostrava: Věda podá ruku umění na festivalu Art & Science

4. 9. 2019 10:04

To nejlepší ze světa umění a vědy představí pátý ročník festivalu Art & Science, který se koná 5. září na půdě Vysoké školy báňské - Technické univerzity Ostrava. Škola letos slaví 170. výročí svého založení. Proto také účastníky festivalu čeká i narozeninové překvapení.

Ostrava: Věda podá ruku umění na festivalu Art & Science
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Základy univerzity položil již císař František Josef I. zřízením montánního učiliště 23. ledna 1849 v Příbrami. Dnes ji tvoří lidé, kteří učí studenty, zdokonalují technologie nebo objevují dosud nepoznané. Přitom však mají rádi také hudbu, malování i poezii. Žáci základních a studenti středních škol se mohou 5. září již od devíti hodin ráno těšit na Art & Science for Teens – virtuální realita, nanosvět, drony, 3D tisk, laserové bludiště, zajímavé workshopy a mnoho dalšího. O hudbu se postarají DJs rádia Helax. Odpolední a večerní program je určen pro širokou veřejnost a doplní jej kapely akademických pracovníků univerzity, dechový orchestr VŠB-TUO, hlavními večerními hvězdami pak budou Monkey Business nebo Jaroslav Uhlíř.

Představí se zázraky vědy a techniky využité v praxi a pořadatelé ukážou, co dělá například energetik, optoelektronik, geoinformatik, statik, krizový manažer nebo letecký technik. Návštěvníci se mohou těšit na výstavu obrazů předních českých vědců, vytvořenou k 55 letům rozhlasového pořadu Meteor, dále na obrazy našich pedagogů a výstupy z elektronového mikroskopu či vizualizací superpočítače. Připraveny budou workshopy keramiky, malování, slévárenství, tvůrčího psaní a další aktivity. Více informací o festivalu naleznete na webu ZDE.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Týn nad Vltavou: Dobrovolní hasiči cvičili na ledu společně s příslušníky HZS

10:13 Týn nad Vltavou: Dobrovolní hasiči cvičili na ledu společně s příslušníky HZS

Ideální zimní podmínky byly v neděli nakloněny členům JSDH města Týn nad Vltavou. Dobrovolní hasiči …