Ostrava podpoří vznik nových bytů

09.01.2024 13:32 | Tisková zpráva

Ostrava znovu nabídne možnost financování vzniku bytů v obnovených, dlouhodobě opuštěných nebytových prostorách ve městě a pomůže tak rozšířit nabídku nájemního a dostupného bydlení. Program podporuje obnovu a znovuoživení dlouhodobě prokazatelně opuštěných budov či jednotek ve městě a rozšíří portfolio bytů s dostupnou cenou nájmu.

Ostrava podpoří vznik nových bytů
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava

Na rok 2024 vyčlenilo město pro tento dotační program 10 milionů korun.

„Cíl programu je v podstatě dvojí. Jednak chceme smysluplně do života vracet prostory, které nebyly minimálně po dobu jednoho roku využívány. Stejně tak chceme rozšířit nabídku dostupných nájemních bytů, v rámci programu budou byty nabízeny na úrovni 70 procent průměrného nájemného na území města. Už v první výzvě programu jsme podpořili v roce 2023 částkou 8,1 milionů korun vznik celkem 40 bytů,“ vysvětlila Hana Tichánková, náměstkyně primátora.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Petr Liška byl položen dotaz

Ústecký kraj

Poukazujete na to, co všichni ostatní neudělali pro Ústecký kraj nebo udělali špatně, ale co dobrého pro Ústecký kraj udělalo třeba hnutí STAN? Podle mě se v tom plácáte všichni

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Dvouměsíční odstávka aquaparku poslouží k důležitým opravám

13:43 Uherské Hradiště: Dvouměsíční odstávka aquaparku poslouží k důležitým opravám

V Aquaparku Uherské Hradiště se chystá další série oprav, které jsou součástí dlouhodobého plánu na…