Ostrava prověřuje možnosti využití železničních vleček pro dopravu do zoo

08.09.2018 13:45

Další krok byl v těchto dnech učiněn v dalším z plánovaných projektů města Ostravy - využití soukromých železničních vleček bývalé báňské železnice dopravce Advanced World Transport (AWT) k propojení turistických cílů ve městě. Vlečka dnes spojuje nádraží Ostrava-střed, Dolní oblast Vítkovic, Karolinu a ostravskou ZOO.

Ostrava prověřuje možnosti využití železničních vleček pro dopravu do zoo
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Město již dříve nechalo vypracovat studii proveditelnosti a rada města na svém úterním jednání rozhodla o vypracování investičního záměru, jakožto dalšího stupně přípravy stavby. Na základě výběrového řízení zadala veřejnou zakázku firmě Dopravní projektování, spol. s r. o. Pro účely investičního záměru již proběhlo zaměření trati polohopisně a výškopisně, tak aby budoucí zhotovitel mohl pracovat s konkrétními čísly.

Součástí plánu je vybudování nástupišť, pěší komunikace, dalšího vchodu do ZOO a vypravení vlakových spojů z hlavního nádraží nebo Dolní oblasti Vítkovice. Nápad vzešel z návrhu veřejnosti, která se podílí na rozvoji města a posílá náměty na projekty, které se stávají součástí Akčního plánu Strategického plánu rozvoje města Ostravy 2017-2023 pod značkou fajnOVA.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Karlovy Vary: Očista města po zimě začíná

14:51 Karlovy Vary: Očista města po zimě začíná

Příznivé klimatické podmínky svědčí jarní očistě města. Ve čtvrtek bylo zahájeno strojní metení komu…