Ostrava už ví, jak budou vypadat nové tramvaje

19.07.2019 16:23

Dopravní podnik Ostrava (DPO) představil podobu nových tramvají Škoda ForCity Smart, které se v Ostravě objeví na podzim příštího roku.

Ostrava už ví, jak budou vypadat nové tramvaje
Foto: Ostrava.cz
Popisek: Ostrava
reklama

Ostrava bude prvním městem v České republice i střední Evropě, kde bude tramvaj Škoda ForCity Smart jezdit. Novým ostravským tramvajím bude opět dominovat tyrkysová barva, do které se již dva roky postupně přebarvuje vozový park DPO, a současně ladí i s městským vizuálním stylem. Dynamicky tvarované čelo tramvaje zajistí jak pohodlí a komfort pro řidiče, tak i větší bezpečnost v provozu. Tramvaji bude mít i dnes už typické tři ostravské vykřičníky nad dveřmi.

Nové vozy budou naplňovat nejmodernější ostravské standardy pro komfort a bezpečnost. Budou plně klimatizovaná, vybavena wi-fi pro připojení k internetu, USB porty pro nabíjení mobilních zařízení cestujících, antivandalskými foliemi a vnějšími i vnitřními kamerovými systémy. Přesně tak, aby nové tramvaje nabízely cestujícím při cestách MHD maximální komfort, bezpečnost a nejmodernější technologie.

„Při tvorbě designu nové ostravské tramvaje jsme se inspirovali charakterem města, aby design zapadal nejen do historického centra, ale i do průmyslových oblastí. Důraz je kladen na tvarovou čistotu, účelnost a bezpečnost jak pro cestující, tak pro kolemjdoucí,“ řekl designer kolejových vozidel Škoda Transportation Tomáš Chludil.

Vzhled nové ostravské tramvaje
(foto - reproú DPO)

„Věřím, že nová tramvaj se bude líbit. Veřejnost opět necháme vybrat její jméno,“ slíbil generální ředitel DPO Daniel Morys a dodal, že by chtěl pro novou ostravskou „lokalku“ nějaké „fajné“ pojmenování, které by Ostraváci přijali.

Dopravní podnik Ostrava podepsal smlouvu na koupi 40 kusů tramvají Škoda ForCity Smart nejnovější generace v hodnotě 1,9 miliardy korun. V ostrém provozu na linkách DPO by se měly objevit po všech schvalovacích procedurách na podzim roku 2020. Kapacita nových tramvajových souprav je 200 cestujících.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

21:10 Hradec Králové: Město letos přidá majitelům na opravy památkově chráněných budov téměř 10 milionů

O příspěvek z městského rozpočtu na výměnu oken, dveří či opravu fasády si budou moci požádat majite…