Otrokovice: Exit 32 na dálnici D55 otevřen, ŘSD dokončilo práce o týden dřív

14.08.2020 10:11

Obyvatelům Otrokovic a motoristům se výrazně ulevilo. Skončí téměř dvouměsíční uzavírka exitu 32 na dálnici D55 ve směru od Přerova na Zlín. ŘSD dodrželo slib co nejrychlejšího průběhu prací v místě napojení severovýchodního a jihovýchodního obchvatu Otrokovic, které dokončilo s týdenním předstihem. Sjezd z dálnice D55 byl znovu otevřen ve čtvrtek 13. 8. v odpoledních hodinách. Původní plán zprovoznění byl 20. 8. 2020.

Otrokovice: Exit 32 na dálnici D55 otevřen, ŘSD dokončilo práce o týden dřív
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice
reklama

Uzavírka exitu 32 souvisela se stavbou další části jihovýchodního obchvatu, který ŘSD postupně propojuje s již hotovou severovýchodní částí. „Jak jsme slíbili, intenzivně jsme pracovali na tom, abychom mohli sjezd z dálnice D55 co nejdříve zprovoznit kvůli eliminaci dopravních komplikací na I/55 v centru Otrokovic, kam byl po dobu uzavírky sveden veškerý provoz. Děkujeme řidičům a obyvatelům Otrokovic za trpělivost,“ sdělil zástupce správce stavby ŘSD Zlín Pavel Dvořák.

„Po dobu uzavírky jsme v místě napojení SV a JV obchvatu Otrokovic odfrézovali asfaltové vrstvy a odstranili nestmelené podkladní vrstvy, které byly nově nahrazeny. Následně jsme položili nové asfaltové souvrství vozovky včetně ramp ve směrech Uherské Hradiště a Zlín,“ upřesnil Dvořák.

Anketa

Vážíte si Spojených států amerických coby klíčového spojence ČR?

9%
91%
hlasovalo: 34001 lidí

Od 13. 8. je průjezd mimoúrovňovou křižovatkou (MÚK) na 32 km D55 stejný jako před uzavírkou. Pro finální zprovoznění JV obchvatu Otrokovic, čeká motoristy v roce 2021 ještě poslední kratší dopravní omezení spojené s uzavřením této MÚK 32, které je nezbytné pro zprovoznění JV obchvatu.

Do konce roku 2020 dokončí ŘSD zemní práce na obchvatu včetně konstrukčních vrstev vozovky. „Na mostech budou ještě v zimním období a v roce 2021 probíhat dokončovací práce typu osazení zábradlí apod. Zprovozněna bude také pohořelická křižovatka. Místní obyvatelé se zase dostanou do Pohořelic po komunikaci III/4975 a do Napajedel po komunikaci III/4973,“ doplnil ředitel zlínské pobočky ŘSD Karel Chudárek.

Stavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic, další část dálnice D55, byla zahájena na začátku října 2018. Obchvat je dlouhý 3,1 kilometru. Po dokončení prací v roce 2021 bude veškerá tranzitní doprava ve směru Přerov – Uherské Hradiště odkloněna po obchvatu. Náklady na celou stavbu, pomineme-li přípravu, přesáhnou částku 710 mil. bez DPH.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

21:09 Magistrát vybere nového dodavatele prvků pražského mobiliáře. Zájem mají čtyři firmy

Ve druhé polovině ledna příštího roku by Praha měla znát jméno nového dodavatele prvků pražského mob…