Otrokovice: Lidé bez domova mohou využívat seďárnu

18.11.2015 16:16

Na noc se od nynějška otevírají dveře ženám i mužům bez domova v seďárně v Otrokovicích. Město Otrokovice a Charita sv. Anežky Otrokovice společně provozují tuto službu v mobilních buňkách pro lidi bez domova. Mobilní buňky slouží ve stanovené provozní době denně přes noc od 19:00–06:30 hodin následujícího dne včetně dnů pracovního klidu a státních svátků.

Otrokovice: Lidé bez domova mohou využívat seďárnu
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

„Tato služba je určena pro lidi, kteří nemají finanční prostředky nebo nesplní podmínky pro přijetí do zařízení sociálních služeb, případně nemohou zařízení sociálních služeb využít z kapacitních důvodů a jsou bez přístřeší,“ upřesnil vedoucí oddělení sociální pomoci Kamil Hric. Doplnil, že klienti mohou při zahájení večerního provozu požádat o porci teplé polévky.

Dohled nad provozem buněk zabezpečují provozní pracovníci po celou provozní dobu. Tuto činnost vykonávají zaměstnanci Charity sv. Anežky Otrokovice, kteří mají pro všechny případy k dispozici tzv. tísňové tlačítko napojené na pult centrální ochrany Městské policie Otrokovice. Zaměstnanci zde pracují v režimu veřejně prospěšných prací, a na jejich mzdu poskytuje Charitě sv. Anežky příspěvek Úřad práce ČR a byli vybrání z řad klientů Azylového domu Samaritán. „Charita společně s městem tímto způsobem přispívá k jejich pracovnímu uplatnění a k udržení pracovních návyků, což je pro dlouhodobě nezaměstnané v dnešní době obzvláště důležité,“ přiblížil Hric.

Uživatel, který by porušil provozní řád nebo nerespektoval pokyny provozního pracovníka, může být z mobilních buněk vykázán. Vykázat uživatele z mobilních buněk může provozní pracovník, strážník Městské policie Otrokovice či příslušník Policie ČR.

Podle otrokovického starosty Jaroslava Budka pomohly mobilní buňky pro lidi bez domova již při předchozích zimách mnoha lidem bez domova a splnily svůj účel. Proto se město Otrokovice rozhodlo tuto službu provozovat i v nadcházejícím zimním období. Příznivě byl provoz buněk hodnocen i ze strany Městské policie Otrokovice.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomáš Zdechovský byl položen dotaz

Právo na opravu

Věci se dají dát opravit už dnes, ale problém je, že oprava často vyjde stejně nebo skoro stejně jako koupit si novou věc. Tak k čemu pak platit za opravu? Nepřijde vám tento zákon EU zase úplně zbytečný? A když dám věc opravit, jakou, pokud vůbec, na ni pak budu mít záruku? Děkuji za odpověď

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Havířov: Městská policie opět zahájila forenzní značení kol

7:31 Havířov: Městská policie opět zahájila forenzní značení kol

Datem 2. května 2024 byla opět spuštěna služba pro občany města – forenzní značení jízdních kol, ele…