Otrokovice: Nové třídy mateřské školky se v provozu osvědčily

27.01.2012 17:18 | Zprávy
autor: otrokovice.cz

Spokojenost dětí i rodičů, tak lze krátce charakterizovat pocity z nově otevřeného pracoviště Mateřské školy Otrokovice (MŠO). Tři nové třídy za sebou mají čtyři měsíce provozu s jednoznačným výsledkem – o školku je zájem, kapacita se zaplnila, zapsáno je 84 dětí.

Otrokovice: Nové třídy mateřské školky se v provozu osvědčily
Foto: panoramio.com
Popisek: Otrokovice

„V loňském roce jsme zaznamenali velký zájem rodičů o přijetí dětí do mateřské školy. Kapacita však nebyla dostačující, proto ustanovený projektový tým zasedl k jednacímu stolu a začal se problematikou intenzivně zabývat. Výsledkem mnoha jednání bylo vybudování tří tříd v objektu Základní školy Trávníky ve velmi krátkém období necelých třech měsíců,“ připomněl otrokovický starosta Jaroslav Budek. Nové pracoviště, pojmenované jako Pastelková školka, přivítalo první děti v říjnu 2011. „V závěru prvního pololetí přišel čas na zhodnocení činnosti a musím říct, že jsem potěšen s jakým zájmem se Pastelková školka setkala. Od rodičů máme mnoho pozitivních ohlasů. Vítají možnost umístit do školky jedno dítě, přestože jsou s druhým doma. To byl při malé kapacitě problém a přednost dostávaly děti pracujících rodičů. Také spojení se základní školou přináší nové možnosti spolupráce a prospívá přizpůsobení dětí prostředí školy, do které zanedlouho nastoupí,“ přiblížil starosta Otrokovic Jaroslav Budek. I nejmenší děti tak mohou navštěvovat a účastnit se vybraných školních aktivit. Procvičit se ve čtení mohou naopak školáci, kteří dětem pravidelně předčítají pohádky. „V Pastelkové školce fungují smíšené třídy, ve kterých je více mladších dětí, než předškoláků. Do budoucna ale předpokládáme rozdělení s vyrovnáním věkových skupin,“ upozornila ředitelka MŠO Magda Zycháčková.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Kateřina Konečná byl položen dotaz

ČT a demonstrace

Proč by se zaměstnanci ČT nemohli demonstrovat? Není právo demonstrovat dáno Ústavou, která platí pro každého? A co, že je demonstrace proti rozhodnutí zvolených politiků. To se jako nesmí? A můžete uvést konkrétní příklady, kdy jsou na Déčku vysílány zkreslené informace? My teda Déčko máme zrovna m...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…