Výtvarník Radim Hanke, který sochu realizuje, předložil vedení města dva návrhy ztvárnění postoje J. A. Bati. „Pana Hankeho jsme pozvali na zasedání zastupitelstva s žádostí o popis k jeho dvěma návrhům. Po jeho vystoupení dostali členové zastupitelstva možnost vyjádřit se svým hlasováním o tom, který návrh bude vybrán,“ uvedla Hana Večerková, starostka města. Zvolen byl totožný návrh, který preferoval sám sochař, vycházející z původní Baťovy fotografie.
Město Otrokovice se rozhodlo finanční prostředky na sochu J. A. Bati shromáždit z více zdrojů a na její vybudování vyhlásilo v září 2020 veřejnou sbírku.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV