Pardubice: Děti uchránily přírodu před třemi miliony PET lahví

01.07.2012 8:24 | Zprávy
autor: pardubice.eu

Pardubické děti odevzdaly během deseti let k dalšímu využití zhruba tři miliony použitých PET lahví, které by jinak skončily na skládce.

Pardubice: Děti uchránily přírodu před třemi miliony PET lahví
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Tyto lahve, naskládané za sebe, by vytvořily zhruba 1000 kilometrů dlouhého hada, který by například spojil Pardubice s Bruselem nebo Splitem. Soutěž, která děti ke sběru plastových lahví motivuje, vychovává od roku 2002 nejen pardubické děti, ale nutí k větší šetrnosti vůči životnímu prostředí také jejich rodiče.

„Za těch deset ročníků děti sebraly neuvěřitelných 119 tun lahví. To je 119 tun plastu, který by pravděpodobně skončil na skládce, ale díky dětem se vrátil jako cenná surovina. Co považuji za nejdůležitější je, že ve většině dětí, které se do soutěže zapojují, a bývá jich ročně kolem 4000, návyk separovat odpad přetrvá do dospělosti. Budou určitě mnohem zodpovědnější k životnímu prostředí,“ řekl náměstek primátorky František Brendl, který na radnici přijal zástupce 17 základních a mateřských škol zapojených v právě končícím školním roce do soutěže.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

MUDr. Ivan David, CSc. byl položen dotaz

Co by podle vás Ukrajině opravdu pomohlo?

Jasně, že mír, ale jak ho docílit, aby to nebyla jen kapitulace Ukrajiny? Jak přimět Rusko, aby ustoupilo? Přeci není možné považovat za spravedlivý mír, když se budete muset vzdát území. A když mluvíte o tom reálném pohledu na válku-Ukrajinu. Co tím přesně myslíte?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

13:05 Hradec Králové: Rekonstrukce podchodu na třídě Karla IV. začne 16. března

Jedna z nejfrekventovanějších pěších spojnic mezi hlavním nádražím a centrem města projde modernizac…