Pardubice: Do školních lavic letos usedlo na tisíc prvňáčků

03.09.2019 17:01 | Zprávy
autor: PV

Od dnešního dne se lavice základních škol, po dvouměsíčním odpočinku, opět zaplnily dětmi. V Pardubicích se pondělí 2. září stalo prvním školním dnem pro zhruba 1000 prvňáčků, stejně jako tomu bylo v předchozích letech. Hodně štěstí a školních úspěchů novým žákům popřáli také primátor města spolu se svými náměstky.

Pardubice: Do školních lavic letos usedlo na tisíc prvňáčků
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Řada škol přitom vstoupila do nového roku v novém kabátu. „Osm škol prošlo rekonstrukcí odborných učeben, na ZŠ Závodu míru a ZŠ Studánka na děti pro změnu čekala zrekonstruovaná sportoviště. Věřím, že všechny tyto novinky dětem vstup, ač poněkud deštivý, do nového roku jedině zpříjemní,“ podotýká primátor Pardubic Martin Charvát, který osobně navštívil ZŠ Benešovo náměstí, náměstek pro kulturu a cestovní ruch Jan Mazuch se pro změnu vydal za dětmi do ZŠ a MŠ Pardubičky Kyjevská.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Hlasování o důvěře

Kritizujete Babiše za to, že na hlasování chyběl, ale není vám spíš trapně z toho, že jste vyvolali hlasování a pak nebyli schopni ani zajistit, aby hlasovala všichni poslanci z opozice? Jitka

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Frýdek-Místek: Soud rozhodl o vrácení pozemků, prodaných netransparentně

22:09 Frýdek-Místek: Soud rozhodl o vrácení pozemků, prodaných netransparentně

Od počátku pro město nevýhodná kupní smlouva na pozemky na sídlišti Riviéra v Místku neplatí, pozemk…