Pardubice: Informace o startovacím bydlení nabízí aktualizovaný městský web

16.12.2015 9:17 | Zprávy
autor: PV

Městské byty mladým lidem a rodinám nabídne od příštího roku pardubická radnice. Přidělení pětadvaceti startovacích bytů pro ekonomicky aktivní lidi od 18 do 30 let schválili městští zastupitelé už v listopadu, nyní radnice aktualizovala městský web, kde zájemci o výhodné bydlení najdou všechny potřebné informace o možnostech jeho získání.

Pardubice: Informace o startovacím bydlení nabízí aktualizovaný městský web
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Chceme dát všem případným zájemcům o startovací bydlení v Pardubicích informace o bytech a podmínkách bydlení včas, aby si mohli v klidu prostudovat všechny podmínky města a připravili si také požadované dokumenty, které jsou povinnou součástí žádosti. Rozhodli jsme se proto umístit vše o startovacím bydlení na web města. Věřím, že budou stránky pravidelně sledovat, neboť informace budeme průběžně doplňovat,“ uvedl náměstek zodpovědný za sociální politiku města Pardubic Jakub Rychtecký s tím, že odkaz na bydlení pro mladé je umístěn hned na hlavní stránce městského webu www.pardubice.eu v sekci „Důležité informace“.

Aktuálně web nabízí ke stažení podmínky žádosti o předělení bytu, které je nutné splnit. Zároveň je zde uveřejněn seznam lokalit, v nichž město byty pro startovací bydlení uvolnilo. V rámci výzvy, kterou lze očekávat na začátku příštího roku, budou moci zájemci vybírat mezi byty o velikosti 1+0, 1+1 a 2+1. Každý žadatel si bude moci podat žádost pouze na jeden byt, a bude - li vybrán, město s ním uzavře smlouvu na čtyři roky. „V prvních třech letech zaplatí nájemce za metr čtvereční 50 korun a energie, v posledním čtvrtém roce pak 80 korun a energie, přičemž tržní nájemné se dnes pohybuje okolo 140 až 145 korun za metr čtvereční, v prvních třech letech jsme tedy na třetině tržního nájemného,“ vypíchl náměstek Jakub Rychtecký hlavní výhodu nájemního vztahu na dobu určitou pro mladé rodiny a lidi.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šumperk: Partnerství měst žije

13:44 Šumperk: Partnerství měst žije

Partnerská města nejsou jen formální dohody uložené v šanonech radnic. Skutečný smysl partnerství se…