Pardubice: (K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos

10. 6. 2019 15:36

Násilí páchané na seniorech neustále roste. Proto magistrát již třetím rokem ve spolupráci s Intervenčním centrem pro osoby ohrožené domácím násilím, Městskou policií Pardubice, Policií ČR, Probační a mediační službou ČR a Bílým kruhem bezpečí pořádá akci (K)roky bez násilí, která se uskuteční ve středu 12. června 2019 od 13 do 16 hodin v Bubeníkových sadech. Cílem města je ukázat, kam se senioři v krizových situacích mohou bezplatně a anonymně obrátit.

Pardubice: (K)roky bez násilí budou varovat seniory i letos
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

Pojem „násilí na seniorech“ nezahrnuje jen fyzické násilné činy nejrůznějších forem, starší lidé se stávají oběťmi také násilných činů psychických. Z tohoto hlediska jsou velmi nebezpečné například podomní prodeje, uzavírání nevýhodných smluv nebo mezigenerační násilí. V Pardubicích však působí mnoho vyškolených odborníků, kteří se vzniklými situacemi pomáhají a klient se s nimi může bezplatně spojit telefonicky (viz přiložený leták) nebo jej specialista navštíví přímo v domácnosti.

Celou akci bude navíc doprovázet i nabitý program. K poslechu zahraje kapela Pardubická šestka a zazpívá pěvecký sbor seniorů Návrat. Návštěvníci si mohou nechat v průběhu dne změřit tlak nebo se podívat na ukázky první pomoci při zdravotních potížích. Pro každého bude připravena taška s tematickými dárkovými předměty i malé občerstvení. Zájemci budou mít možnost zařídit si zde i kartu Senior taxi.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Studie revitalizace náměstí posbírala přes 80 podnětů

11:46 Jihlava: Studie revitalizace náměstí posbírala přes 80 podnětů

Sběr podnětů ke studii Revitalizace Masarykova náměstí byl minulý týden ukončen. Představení studie …