Pardubice: Magistrát vymění vývěskové tabule za elektronickou úřední desku

07.08.2018 11:30

Pardubický magistrát se brzy rozloučí s klasickými úředními deskami. Nahradí je totiž nová elektronická úřední deska, která již stojí na Pernštýnském náměstí před budovou radnice. Uživatelé mohou na dotykovém displeji „brouzdat“ i po webu města a snadno tak najít požadované informace na jednom místě.

Pardubice: Magistrát vymění vývěskové tabule za elektronickou úřední desku
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Naším dlouhodobým cílem je, aby úřad byl pro občany dostupnější. Prostřednictvím této elektronické úřední desky si budou moci snadno dohledat informace, které jsou zveřejněny zároveň na webu města. Obsluha elektronické úřední desky je celkem jednoduchá a intuitivní, princip je v zásadě stejný jako na telefonech či tabletech,“ podotýká tajemník pardubického magistrátu Michal Zitko.

Nová elektronická deska postupně nahradí všechny dosavadní vývěskové úřední desky před budovami úřadu, tedy v ulici Štrossova 44, v průchodu z Pernštýnského náměstí ke Komerční bance, i v ulicích 17. listopadu 303, Gorkého 489 a U divadla 828. „Stávající úřední desky budou po dobu zkušebního provozu elektronické desky zachovány, poté budou postupně demontovány,“ doplňuje tajemník.

Snadná obsluha elektronické úřední desky je samozřejmě její velkou výhodou. Nejen obyvatelé Pardubic ocení i skutečnost, že na jednom místě od nynějška najdou veškeré informace, které bylo doposud nutné hledat na úředních deskách v různých částech města.

Pardubická radnice se každým rokem snaží nějakým způsobem zkvalitnit poskytované služby. Svědčí o tom například rozklikávací rozpočet na webu města či aplikace Tichá linka, která na úřadě funguje od konce loňského roku. I proto magistrát obsazuje přední příčky v krajských anketách – v anketě Ministerstva vnitra o nejpřívětivější úřad v Pardubickém kraji skončil loni na druhém, letos na prvním místě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

  Nové Město na Moravě má svoji mapu odpadového hospodářství

21:17 Nové Město na Moravě má svoji mapu odpadového hospodářství

Víte kam s plasty, když je Váš kontejner plný nebo kde je například nejbližší kontejner na kov? Od t…