Pardubice: Město bude spolupracovat s rozvojovou bankou

30.11.2020 11:39

Město Pardubice bude při realizaci některých projektů spolupracovat s Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou ČMZRB). V oblasti budování veřejné infrastruktury má vytipovány dvě oblasti, z nichž by připravované projekty mohly být na základě této spolupráce naplňovány formou partnerství veřejného a soukromého sektoru (PPP).

Pardubice: Město bude spolupracovat s rozvojovou bankou
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

„V současné době připravujeme několik velkých rozvojových projektů, ale zdroje města jsou omezené. Rádi bychom tedy některé z nich realizovali ve spolupráci se soukromým sektorem. S Českomoravskou záruční a rozvojovou bankou uzavřeme v nejbližších dnech memorandum o spolupráci. Zkušeností jejích odborníků chceme využít při identifikaci a posuzování projektů města, u nich lze uvažovat o realizaci formou PPP,“ řekl primátor Pardubic Martin Charvát. „Konzultační podpora bude zaměřena na oblast budování parkovacích domů a domovů pro seniory,“ dodal primátor s tím, že výsledkem spolupráce má být portfolio projektů, které bude moci město nabídnout potencionálním investorům a partnerům.

Posláním ČMZRB, která je národní rozvojovou bankou České republiky, je usnadňovat a zlevňovat realizaci infrastrukturních projektů. K tomuto účelu banka doplňuje nabídku bankovních a investičních produktů na trhu a poskytuje také technickou asistenci spočívající v konzultační podpoře veřejných zadavatelů. Městu Pardubice pomůže například při posuzování vhodnosti projektu pro realizaci formou partnerství veřejného a soukromého sektoru, metodickou pomocí při přípravě a realizaci projektů, poradenstvím při výběru poradců pro jednotlivé projekty, poradenstvím při projektovém řízení a podobně. Základní myšlenkou PPP projektů je dlouhodobý smluvní vztah mezi veřejným a soukromým sektorem, kdy partneři sdílejí užitky a rizika plynoucí ze zprostředkování veřejné infrastruktury a veřejných služeb.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Nový Jičín prodlouží cyklostezku Koleje o šest set metrů

14:05 Nový Jičín prodlouží cyklostezku Koleje o šest set metrů

Už na podzim by se cyklisté mohli projet po prodlouženém úseku cyklostezky Koleje, která vede z Nové…