Pardubice: Město se zapojí do pilotního projektu na zálohování PET lahví a plechovek

16.02.2023 18:55 | Tisková zpráva
autor: PV

Pardubičtí radní na svém únorovém jednání odsouhlasili zapojení města do projektu na zálohování PET lahví a plechovek, který bude v Pardubicích probíhat na dvou prodejnách společností LIDL a Kaufland. Město by díky tomu mohlo z těchto provozoven získat již vytříděný odpad.

Pardubice: Město se zapojí do pilotního projektu na zálohování PET lahví a plechovek
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Kromě benefitů, které by z této iniciativy měla příroda a zákazníci, by projekt pomohl i městu. To by získalo již vyseparovaný odpad, tedy jednolitou homogenní složku, kterou by nadále nemuselo třídit, což by ušetřilo finance,“ přibližuje výhody Jiřina Klčová, náměstkyně pro životní prostředí a dodává, že v Pardubicích se projekt spustí v Kauflandu na Bělehradské ulici a v prodejně LIDL na Poděbradské ulici. 

Jedná se o unikátní společný projekt obou řetězců, přičemž jejich požadavkem směrem k radnici bylo zajistit odvoz sebraného odpadu zdarma s tím, že tento odpad připadne městu. V rámci pilotního projektu sice občané nebudou dostávat peníze, ale budou jim na konto připisovány body, které budou moci uplatnit během nákupu v prodejně.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Eva Decroix, Ph.D., MBA byl položen dotaz

Fakt myslíte, že se Babiš omluví?

A i kdyby, co to řeší? Spíš by mě zajímalo, co když svému slibu vzdát se nadobro Agrofertu nedostojí. Co bude? Existuje možnost, jak ho donutit, aby svůj střet zájmů vyřešil? Odvolat ho nejde a premiérem už je, takže co s tím?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Uherské Hradiště: Setkání starosty města s místní částí Míkovice

16:47 Uherské Hradiště: Setkání starosty města s místní částí Míkovice

Vážení občané Míkovic, ve středu 18. 2. proběhne setkání starosty města s místní částí Míkovice a mí…