Pardubice: Na Dukle najdete oblíbenou kavárnu s handicapovanou obsluhou

06.04.2019 15:52 | Zprávy
autor: PV

Mentálně a zdravotně postižení uživatelé služeb Denního stacionáře Slunečnice se po dvouleté pauze znovu stali kavárníky. Hosty nově obsluhují v kavárně s názvem Slunečnice, která navazuje na velmi oblíbenou Apatyku, jež sídlila pět let na Pernštýnském náměstí.

Pardubice: Na Dukle najdete oblíbenou kavárnu s handicapovanou obsluhou
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Prostory aktivačního projektu Sociálních služeb města Pardubic pro handicapované jsou nově bezbariérové a zvou nejen na kávu na novou adresu – na náměstí na Dukle do Jilemnického ulice 2226. „Hlavním cílem nové kavárny Slunečnice je zapojit klienty stacionáře do běžného života a ukázat veřejnosti, že i lidé s handicapem dokáží být platní a pracovat v oblasti pohostinských služeb. Přeji jim spousty spokojených zákazníků,“ říká náměstek primátora pro sociální politiku a zdravotnictví Jakub Rychtecký.

„Předchozí kavárna Apatyka byla vyhledávaným místem, ale sídlila v prvním patře domu bez výtahu, kde navíc Sociální služby města Pardubic platily nájem. Její činnost tedy byla dočasně přerušena a hledali jsme vhodnou variantu, jak projekt oživit. Výhodou nově zrekonstruovaného objektu v majetku města pro potřeby stylově a bezbariérově zařízené kavárny Slunečnice je, že jí odpadají náklady za nájem. V letních měsících si bude moci kavárna zažádat i o letní zahrádku, což nebylo u Apatyky možné. Bude tedy atraktivní i v létě, rozšiřujeme tím zároveň nabídku služeb pro veřejnost na dukelském náměstí,“ dodává náměstek Rychtecký.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Josef Nerušil byl položen dotaz

Nespletl jste si dobu?

Kontrola médií a tvrdá cenzura tu už byla. Fakt ji chcete zavést znovu? Obávám se, že jste jen jediný, co nahlas řekl, co za tím zrušením poplatků opravdu je, že chcete kontrolovat a ovlivňovat obsah veřejnoprávních médií, a že z nich tak opravdu chcete udělat státní propagandu. Já chápu, že se vám ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…