Pardubice: Práce na projektu DUKLA SPORTOVNÍ se nezastavily

15.08.2020 9:49 | Zprávy
autor: PV

Které etapy budou realizovány jako první a jaká bude forma podpory ze strany klubů a svazů. Přesně tyto body byly na programu jednání vedení města s jednotlivými zástupci pardubických sportovních klubů a sportovních svazů, kteří měli možnost seznámit se s vývojem projektu, jehož výsledkem má být centrum DUKLA SPORTOVNÍ.

Pardubice: Práce na projektu DUKLA SPORTOVNÍ se nezastavily
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Chtěli jsme jak naše sportovní kluby, tak jednotlivé sportovní svazy informovat o průběžném vývoji projektu a ujistit je, že práce se nezastavily a běží dál podle naplánovaného harmonogramu. Tento týden bylo zahájeno stavební řízení na 1. etapu včetně atletické haly a pokud vše proběhne bez komplikací a případných odvolání, povolení na stavbu bychom mohli obdržet v říjnu tohoto roku. DUKLU SPORTOVNÍ považuji za jeden ze stěžejních projektů města a věřím, že spolu s podporou dalších subjektů, zejména Národní sportovní agenturu, kterou považuji za klíčového partnera, se nám podaří dotáhnout realizaci tohoto nejen pro město významného projektu do konce,“ informuje primátor Pardubic Martin Charvát s tím, že územní rozhodnutí na celý areál je již schváleno.

První etapa zahrnuje rekonstrukci stávající basketbalové haly, vybudování zázemí pro lékaře, fyzioterapii a regeneraci, nových šaten dvorany, restaurace, vrhačské louky, atletické haly, parkovací plochy, centrální posilovny, zázemí pro úpolové sporty a její součástí také je propojení severní a jižní části areálu. Vybudování první etapy v tomto rozsahu znamená mít kompletně hotové veškeré technologické zázemí pro další fáze projektu. „I s ohledem na požadavky klubů působících v areálu máme ambici realizovat první dvě etapy najednou, to jest včetně multifunkční haly pro basketbal, florbal, házenou a volejbal o kapacitě až 3700 diváků. Projekt je vytvořen jako skládačka, což nám umožní vybudovat areál budovat postupně a realizovat etapy na základě aktuálních potřeb města, klubů i svazů a vypsaných dotačních programů ze strany státu. Zástupcům klubů a sportovních svazů jsme jednotlivé etapy detailně představili, přičemž jako nejideálnější řešení se nám jeví vybudovat 1. a 2. etapu současně, kde bychom mohli mít stavební povolení v listopadu příštího roku,“ podotýká náměstek primátora pro sport Jakub Rychtecký s tím, že obě etapy dohromady vyjdou na 699 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Zuzana Majerová byl položen dotaz

ČT

Zpravodajství ČT moc nesleduji, i když jiné jejich pořady mám ráda. Nevím tak, co se přesně stalo, že tvrdíte, že způsob, jakým o změně financování informují Česká televize a Český rozhlas je selhání médií veřejné služby. V čem? To tvrdíte nějaké lži?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Liberec dokončil významnou dopravní rekonstrukci

7:17 Liberec dokončil významnou dopravní rekonstrukci

Město slavnostně otevřelo Vítěznou ulici po rozsáhlé rekonstrukci, která zásadně proměnila podobu té…