Pardubice: Školy jsou na děti připraveny

15.11.2020 8:38

Ve středu 18. listopadu bude všech 17 pardubických škol zřízených městem připraveno na zahájení prezenční výuky žáků prvních a druhých tříd, v provozu pro ně budou i školní jídelny a školní družiny. Distanční výuka pro ostatní žáky škol bude fungovat nadále.

Pardubice: Školy jsou na děti připraveny
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

„Po online poradě s ředitelkami i řediteli mohu konstatovat, že jsme po personální i materiální stránce připraveni na zahájení prezenční výuky. I přes zvýšené personální nároky z důvodu nemožnosti mísení skupin dětí jsme se s ohledem na vstřícnost k pracujícím rodičům rozhodli, že zajistíme ve všech školách zřízených městem jak ranní, tak i odpolední družinu pro žáky prvních a druhých tříd. Školy k tomu zapojí asistentky pedagogů, ale případně i zaměstnance například z Domu dětí a mládeže Alfa, kde nabídl pomoc pan ředitel Adamů. Zároveň dle aktualizované legislativy se úplata za školní družinu, kterou rodiče nemohou využívat po dobu uzavření, vrátí již do konce kalendářního roku,“ informuje náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký.

Anketa

Je v České republice zbytečně moc restaurací?

80%
20%
hlasovalo: 13022 lidí

Pro prvňáky, druháky a zaměstnance budou v provozu také všechny školní jídelny. Na některých školách, kde to situace s ohledem na zázemí umožňuje, budou obědy vydávat i dalším strávníkům s sebou. Úplaty za školní stravovaní za dobu uzavření školních jídelen a období, kdy se žáci nemohli stravovat, budou ředitelé v rámci vyúčtování vracet obvyklým způsobem.

„Jako zásadní problém však vnímáme povinnost pro žáky mít celý den roušku v oddělených třídách ve škole i školní družině. Toto opatření je v praxi téměř nesplnitelné a postrádá logiku. Logicky se ptáme, jaký je rozdíl mezi šestiletým dítětem ve školce, které roušku mít nemusí, a dítětem stejného věku, které je však prvňáčkem. On zde totiž prakticky žádný není. Tady budeme chtít ještě zabojovat, nicméně usnesení a mimořádná opatření musí školy respektovat,“ objasňuje náměstek Rychtecký.

Radnice zároveň upozorňuje, že pokud se mají školy příští středu skutečně otevřít, tak je třeba změnit stále platné usnesení vlády č. 1112 / 30.10.2020 – úplné uzavření základních škol a mimořádné opatření ministerstva zdravotnictví č. 15757/2020-37 / 19.10.2020 – nošení/nenošení roušek ve třídách. Ta jsou totiž v rozporu se zveřejněnými informacemi ministerstvem školství k provozu škol a školských zařízení od 18. listopadu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Luhačovice: Z areálu Vodoléčebného ústavu se stane Janáčkovo a Jurkovičovo muzeum

12:09 Luhačovice: Z areálu Vodoléčebného ústavu se stane Janáčkovo a Jurkovičovo muzeum

V areálu Vodoléčebného ústavu byla před několika dny zahájena rozsáhlá rekonstrukce, která spolyká p…