Pardubice: Svatby se vrátily do historické budovy radnice

13.08.2019 17:11

Rekonstrukce pardubické radnice spěje do finále a historická budova na Pernštýnském náměstí se postupně vrací do běžného režimu. Od července se zde, po 21 měsících, opět konají svatby. I když je provoz v budově částečně omezen, obřadní síň a přilehlé prostory jsou již v plném lesku. Pro fotografování je svatebčanům k dispozici romantické atrium radnice, neboť průčelí budovy ještě halí lešení.

Pardubice: Svatby se vrátily do historické budovy radnice
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice
reklama

„V červenci jsme na radnici přivítali již 15 svatebních párů, které uzavřely manželství v obřadní síni. Snoubence, kteří původně počítali se svatbou ještě v náhradních prostorách Kašparova sálu v bývalé reálce, jsme příjemně překvapili informací o změně místa,“ řekla vedoucí oddělení matriky pardubického magistrátu Zdeňka Havlíčková.

Jen za červenec sezdali v Pardubicích 35 párů, v srpnu by to mohlo být téměř dvakrát tolik. Obřady se konají nejen na radnici, ale také na hradě Kunětické Hora a na jiných vhodných místech, která si snoubenci zvolí.

Svatby se na radnici vrátily o dva měsíce dříve, než se původně předpokládalo. To je dobrá zpráva pro všechny, kteří toužili po obřadu v historické budově, ale nechtěli za svým „ano“ putovat mimo Pardubice, například na Kunětickou Horu. Do nedávna mohli uzavřít manželství v kulisách pardubického zámku, jeho rytířské sály jsou ale nyní kvůli rekonstrukci uzavřeny. „Pro letošní rok jsou termíny pro svatby na webu města, svatební termíny pro on-line rezervaci na rok 2020 zveřejníme na podzim,“ dodala vedoucí matriky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Cyklostezka Zlín v ulicích Tyršovo nábřeží, Výletní a Mladcovská je otevřena

21:16 Cyklostezka Zlín v ulicích Tyršovo nábřeží, Výletní a Mladcovská je otevřena

Po více než ročních stavebních pracech si mohou nejen cyklisté ale i místní obyvatelé oddechnout, je…