Pardubice: U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD

04.11.2016 19:00 | Zprávy
autor: PV

Rekonstrukce pardubického přednádraží se stáváu skutečností. Firma Strabag již oplotila prostor, kde se nacházela fontána. Uzavírá se i parkoviště v sousedství bytového domu u nádraží, kde jsou také umístěny stojany na kola. Ty budou přesunuty.

Pardubice: U přednádraží se stěhují stojany na kola i zastávky MHD
Foto: Archiv
Popisek: Pardubice

„Část stojanů cyklisté najdou na Palackého třídě, v čele bytového domu na Pernerově náměstí, který navazuje na nádražní budovu. Další část stojanů bude přesunuta do areálu parkoviště u lihovaru,“ řekla náměstkyně primátora zodpovědná za investice Helena Dvořáčková. „Zatímco k bytovému domu jsou stojany v podstatě přesunuty a dodělává se jejich ukotvení, v lihovaru je třeba nejprve pro jejich instalaci upravit podklad. Do konce příštího týdne by ale měly být na místě,“ dodala náměstkyně.

Změny čekají od pondělí 21. listopadu také cestující využívající pardubické MHD. Ta nebude zajíždět k nádraží, ale bude vedena po Palackého třídě. Obě stanice přímo před nádražní budovou proto zrušeny. Pro linky jedoucí od nadjezdu do centra města bude nově zřízena zastávka u Hypermarketu Albert, linky od Polabin budou stavět ve stanici Albert Hypermarket a pak až u autobusového nádraží. V opačném směru od centra zůstane zachována zastávka u lihovaru. Autobusové linky, které na nádraží končí, budou mít po dobu rekonstrukce přednádraží konečnou na autobusovém nádraží, odkud budou na své trasy také vyjíždět.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Rozhodnutí soudů

Když se vám rozhodnutí soudů nelíbí, tak je znevažujete a vlastně tím podrýváte důvěru v soudy. Nestačí, že je mizivá důvěra v politiky? Proč ještě rozvracet důvěru v soudy? Dokážete uznat, že soudy rozhodly správně, i když se vám to nelíbí? Co je teda pro mě zarážející je ne rozsudek, ale to, že by...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: Nové odborné učebny i kabinety

11:32 Plzeň: Nové odborné učebny i kabinety

Plzeň začala s budováním nástavby pavilonu na 15. základní škole v ulici Terezie Brzkové. Rozsáhlý p…