Pardubice: V čele radnice stanul Jan Nadrchal

18.10.2022 17:28 | Tisková zpráva

Dosavadní náměstek primátora Jan Nadrchal stojí od pondělního večera v čele pardubické radnice. Na své ustavující schůzi jej zvolilo primátorem města Pardubic nové městské zastupitelstvo, jehož členové se v pondělí 17. října složením slibu ujali svého mandátu.

Pardubice: V čele radnice stanul Jan Nadrchal
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

Na postu primátora Jan Nadrchal vystřídá svého stranického kolegu z ANO Martina Charváta. Radnici v následujících čtyřech letech povede hnutí ANO 2011 se sdružením Žijeme Pardubice a Společně pro Pardubice. Tato koalice disponuje 20 mandáty v devětatřiceti členném zastupitelstvu.

Nové zastupitelstvo města tvoří členové sedmi politických subjektů. Nejsilnější klub bude mít hnutí ANO se 12 členy, uskupení SPOLU získalo devět mandátů, Žijeme pro Pardubice, Piráti a Společně pro Pardubice mají po čtyřech zastupitelích a SPD a sdružení Naše Pardubice po třech. O budoucnosti města bude v následujících čtyřech letech rozhodovat 32 mužů a sedm žen, 23 zastupitelů obhájilo mandát z minulého volebního období.

Zastupitelé na svém prvním jednání schválili personální obsazení radnice. Primátor Jan Nadrchal bude zodpovědný za strategii a rozvoj města, veřejné zakázky a projektový management. Stejně jako v minulém volebním období bude mít primátor na základě rozhodnutí zastupitelstva čtyři uvolněné náměstky. Statutárním zástupcem, tedy prvním náměstkem, pověřeným zastupováním primátora v době jeho nepřítomnosti, se stal Jakub Rychtecký (Žijeme Pardubice), do jehož gesce patří ekonomika a rozpočet, školství, sport, sociální politika a zdravotnictví. Náměstkem zodpovědným za cestovní ruch a destinační management, územní plánování, urbanismus a architekturu, stejně jako za oblasti energetiky města a informačních technologií se stal René Živný (Společně pro Pardubice), kulturu, dotační politiku, životní prostředí a správu kapitálových podílů společností dostala do své gesce Jiřina Klčová (ANO 2011) a za dopravu, investiční výstavbu a správu majetku města bude v tomto volebním období zodpovídat Jan Hrabal (ANO 2011).

Město bude, stejně jako v předchozím volebním období, řídit jedenáctičlenná rada. Sedm křesel v ní připadlo hnutí ANO, po třech pak oběma koaličním partnerům. Vedle uvolněných politiků v ní zasednou Martin Charvát a Jiří Rejda (oba ANO), MUDr. Štěpánka Fraňková a Otakar Janecký za hnutí Žijeme Pardubice a za hnutí Společně pro Pardubice Jiří Lejhanec a František Brendl, který se stal určeným zastupitelem pro územní plánování, konkrétně tvorbu územního plánu města.

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

Ing. Dita Charanzová, Ph.D. byl položen dotaz

Nemyslíte, že je EU úplně mimo?

Uvědomuje si vůbec EU, že je tu krize, že čím dál víc lidí upadá do chudoby? Místo toho, aby třeba nějak pomohla, tak akorát přichází z dalšími nařízeními, na které lidi prostě nemají? Kupovat nová drahá auta, zatepltit baráky. Co se stane, když nezateplím, ne že bych nechtěla, ale prostě na to nem...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Dvůr Králové nad Labem: Jarní sběr zahradního odpadu 2023

20:34 Dvůr Králové nad Labem: Jarní sběr zahradního odpadu 2023

Město Dvůr Králové nad Labem pořádá od čtvrtku 30. března do středy 5. dubna 2023 tradiční jarní sbě…