Pardubice: Všechny základní školy jsou připraveny na návrat dětí

27.08.2020 20:27 | Zprávy
autor: PV

Všech 17 pardubických základních škol i domy dětí a mládeže zřizované městem jsou připraveny na zahájení nového školního roku. Všechny ZŠ v Pardubicích zahájí výuku v úterý 1. září, kdy ve většině škol začnou fungovat i družiny a jídelny. Do základních škol v Pardubicích nastoupí 9300 dětí, z toho zhruba tisíc jich půjde do školy poprvé.

Pardubice: Všechny základní školy jsou připraveny na návrat dětí
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Vstup do školy je pro prvňáčky významnou událostí a velkou změnou. Není divu, že rodiče chtějí být v tuto chvíli se svými potomky. Ani v době koronavirové pandemie nechceme rodiče připravit o moment vidět jejich ratolest usednout poprvé do školní lavice. Dohodli jsme se s řediteli, že je bude moci letos do třídy doprovodit jen táta s mámou. Ty požádáme, aby měli ve vnitřních prostorách školy na sobě roušku. Do tříd budou mít, s ohledem na vládní opatření a omezené počty v uzavřených prostorách, přístup jen rodiče, případně jiní zákonní zástupci, ne však další členové rodiny. Chtěl bych poprosit rodiče, aby toto opatření s ohledem na zdraví svých dětí, a naši společnou snahu spolu s řediteli vyjít jim co nejvíce vstříc, respektovali,“ sdělil náměstek primátora pro školství Jakub Rychtecký. Všechny pardubické základní školy jsou podle něj připraveny na provoz ve ztížených podmínkách, které s sebou riziko nákazy nese.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Plzeň: V Křimicích začala výstavba domu se čtrnácti byty

7:17 Plzeň: V Křimicích začala výstavba domu se čtrnácti byty

Město Plzeň pokračuje v systematickém rozšiřování svého bytového fondu.