Pardubice: Zájem o sběr bioodpadu stále roste

25.11.2020 19:02 | Zprávy
autor: PV

Separovaný sběr biologického odpadu vstoupí v Pardubicích příští rok do svého 15. ročníku. Od roku 2007, kdy Pardubice zahájily pilotně sběr v omezené lokalitě rodinných domů, stoupl počet účastníků téměř čtrnáctinásobně.

Pardubice: Zájem o sběr bioodpadu stále roste
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

V současné době je do projektu odděleného ukládání bioodpadu zapojeno více než 3800 nemovitostí, včetně 14 základních a 35 mateřských škol. Za sběr ročně platí účastníci projektu městu 300 korun. „Poplatek za sběr bioodpadu zůstane stejný i v příštím roce. Loni byly náklady na provoz tohoto projektu a investice do hnědých kontejnerů na oddělené ukládání zeleného odpadu přes čtyři miliony korun, letos za první tři čtvrtletí téměř 3,2 miliony korun,“ řekl náměstek primátora Jan Nadrchal, do jehož gesce patří i péče o životní prostředí. „Zelený odpad ale považujeme za velmi cenou komoditu, přes kompostárnu díky jeho sběru vracíme do přírody důležité látky, navíc šetříme objem komunálního odpadu, který je, za nemalý poplatek, ukládán na skládky,“ dodal náměstek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Cenzura

Fakt chcete zavádět cenzuru médií a kontrolovat jejich obsah, jak uvedl váš poslanec Nerušil, který tvrdí, že se chcete zaměřit na kontrolu obsahu veřejnoprávních médií? To už tu bylo. Já chápu, že se vám nemusí líbit, co média píší nebo vysílají, ale to podle mě ještě vám politikům nedává právo do ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

10:44 Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

Okolí základní školy Hovorčovická v Praze 8 se na podzim stane bezpečnějším pro děti i ostatní chodc…