Pardubice spustily novou mobilní aplikaci

17.02.2021 19:00 | Zprávy
autor: PV

Radnice spustila novou mobilní aplikaci, která svým uživatelům umožňuje mít po ruce ty nejaktuálnější informace zveřejňované na webu města. Její používání je intuitivní, uživatelé se k vyhledávaným údajům dostanou skrz rozcestník s ikonami a u vybraných témat si mohou nastavit také zasílání upozornění.

Pardubice spustily novou mobilní aplikaci
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Čím dál více lidí využívá k získávání nejrůznějších informací právě mobilní aplikace, které v rámci řady měst představují další komunikační kanál mezi úřadem a veřejností, respektive občanem, který má díky několika kliknutím po ruce veškeré potřebné informace. Proto jsme se rozhodli nabídnout tuto možnost také obyvatelům Pardubic, kteří nyní mají prostřednictvím nové aplikace k dispozici databáze zveřejněné na webových stránkách a využívat ji budou moci například i při účasti v různých soutěžích či anketách,“ informuje náměstek primátora Petr Kvaš.

Kromě aktuálních informací nejen o dopravě či novinkách a akcích, které radnice chystá, město bude prostřednictvím aplikace nazvané Pardubice v mobilu zveřejňovat také informace spojené s MHD. „Mobilní aplikace bude propojena s jízdním řádem pardubické městské hromadné dopravy, a to v takovém formátu, aby veřejnost měla k dispozici v reálném čase případná zpoždění jednotlivých spojů. Tato funkce bude k dispozici po spuštění nového odbavovacího systému, s jehož modernizací Dopravní podnik města Pardubic začal tento měsíc. Díky možnosti nastavení notifikací budou mít uživatelé navíc přehled o novinkách v Kalendáři akcí, vyhlášených anketách, aktualitách či nových položkách vyvěšených na úřední desce magistrátu. Další součástí aplikace je také náhled do vytipovaných bezpečnostních kamer, aby veřejnost měla k dispozici aktuální dopravní situaci,“ doplňuje náměstek Kvaš.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Žatec: Kulturní léto 2026

13:44 Žatec: Kulturní léto 2026

Město Žatec zve všechny obyvatele i návštěvníky na sérii letních akcí Kulturní léto 2026, která běhe…