Partyzánští veteráni převzali ve Vsetíně ocenění

25.04.2015 6:32 | Zprávy

70 lety vítězně skončila 2. světová válka, která si vyžádala miliony obětí. Proti nacistickým okupantům v ní bojovala nejen vojska spojeneckých armád, ale i tisíce obětavých odbojářů a partyzánů v organizovaném odboji v Čechách a na Moravě.

Partyzánští veteráni převzali ve Vsetíně ocenění
Foto: Hans Štembera
Popisek: Dolní náměstí ve Vsetíně

Historická skupina 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky uspořádala ve Vsetíně na Maštaliskách v pátek 17. dubna slavnostní setkání, na kterém převzali ocenění přímí účastníci partyzánských bojů na Valašsku.

Jan Hronek, místopředseda Historické skupiny 1. československé partyzánské brigády Jana Žižky v úvodu setkání všem přítomným při příležitosti 70. výročí porážky německého fašismu připomenul roli a podíl brigády Jana Žižky na národním boji za svobodu, a proti nacistické diktatuře. Poté si z rukou generálního konzula Ruské federace Andreje Jevgenieviče Šaraškina převzali medaili za účast v odboji tři partyzánští veteráni Vladislav Tajzler, Ladislav Vítek a Jan Štach, kterou jim udělil ruský prezident Vladimír Putin. „Veteráni, to je to nejdražší a nejcennější co národ má, protože to jsou lidé, kteří bojovali pro život národa, bojovali pro život nových pokolení. Jsou to lidé, kteří jsou našimi hrdiny,“ pronesl k partyzánským veteránům slova díků generální konzul Šaraškin. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Práce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Hamplová: Chce to prostě lidi zcela nové generace

Jací jsou podle vás lidi nové generace? Mě přijde, že právě ta nová generace propaguje zelené nesmysly a další, jako třeba různá pohlaví atd. A ještě by mě zajímalo, jak se vlastně díváte na naše členství v EU?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

22:42 Písek: Do města se sjeli tajemníci z jihočeských měst

Písek v závěru minulého týdne hostil tajemníky městských úřadů jihočeských měst.