Pelhřimov: Obraz Panny Marie Bolestné byl instalován do kaple Kalvárie

09.01.2023 17:58 | Tisková zpráva
autor: PV

Do kaple Kalvárie byl v závěru minulého roku instalován barokní obraz Panny Marie Bolestné. Obraz byl v roce 2020 Jaroslavem Bendou restaurován a nyní i nově zarámován. Rám vyhotovil Pavel Svoboda a polychromii Jaroslav Benda.

Pelhřimov: Obraz Panny Marie Bolestné byl instalován do kaple Kalvárie
Foto: Archiv
Popisek: Pelhřimov

Osud tohoto obrazu je velice zajímavý. Donedávna visel v návesní kapličce v Hodějovicích a při poslední celkové stavební rekonstrukci, kterou financovalo výhradně Město Pelhřimov, bylo rozhodnuto také o jeho obnově. Obraz nevykazoval zásadní uměleckou hodnotu a zpočátku nic nenasvědčovalo zajímavému objevu. Na zadní straně šedě natřeného plátna se nalézaly iniciály s daty: „F. S. 14. 6. 1871“ a „J. P. 24. 4. 1910“. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Bartoš: Vláda připravila samoživitele a seniory o podporu v bydlení

Jak jako? Víte, mě to přijde, že se téma bydlení jako problém jen omílá, ale v podstatě se pro lidi nic nemění a je dostupné čím dál míň – kapacitně i finančně, pro většinu lidí nejen pro samoživitele nebo seniory.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kroměříž: Technické služby obdrží první elektrobus pro MHD

16:21 Kroměříž: Technické služby obdrží první elektrobus pro MHD

V ulicích bude brzy jezdit první elektrobus MHD. Technické služby totiž v pondělí 4. května v 15 hod…