V úvodu přivítal rodiče, děti a jejich rodinné příslušníky, kterých se v krásném, téměř letním počasí sešel opravdu rekordní počet, starosta města František Kučera. Ten připomněl, že ve světě se Mezinárodní den dřeva a stromů slaví už více než sto let a v Pelhřimově se tento svátek připomíná takovouto formou už po šestnácté. „Za těch 16 let tady bylo vysazeno kolem osmi set stromů. Jistě si dokážete představit, jaké je to množství, že by to byl velký les. Tato aktivita je velice důležitá, protože tím nejenom připomínáme své potomky, ale zlepšujeme i životní prostředí kolem našeho města. Myslím, že až se za pár let půjdete třeba se svými dětmi koupat na Stráž nebo na procházku, tak sem rádi zajdete a své ratolesti ukážete, který strom jste tu před lety sázeli,“ řekl mimo jiné starosta.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLbox PL na Seznam.cz + ParlamentníListy TV
sledujte PL na YouTube + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na GoogleZprávy + ParlamentníListy.cz
sledujte PL na Facebooku


