Pět pardubických základních škol má interaktivní vzdělávací panely

12.03.2023 12:59 | Tisková zpráva
autor: PV

Nové interaktivní dotykové panely mají díky spolupráci radnice se společností Foxconn pardubické základní školy. Unikátní inovace ÁMOS už nabízí žákům interaktivní obsah na mnohých školách v republice, Pardubice jsou však prvním městem, kde se školáci mohou díky dotykovým dlaždicím dozvědět, co se děje na poli kultury, sportu či v oblasti vzdělávání v jejich městě.

Pět pardubických základních škol má interaktivní vzdělávací panely
Foto: pardubice.eu
Popisek: Pardubická radnice

„Ámosky, jak tyto interaktivní panely na školách již běžně nazývají, mohou nově využívat žáci ze základních škol Dubina, Ohrazenice, Spořilov a Štefánikova. Hledali jsme projekt, který pracuje s moderními technologiemi a bude pro žáky atraktivní, ale zároveň přínosný i z pohledu prevence. Nenásilnou formou například poskytuje informace, jak poskytnout první pomoc, na co dát pozor v dopravě, nebo jak se bezpečně chovat na internetu,“ uvedl náměstek pardubického primátora pro školství a sociální politiku Jakub Rychtecký.

Možnost instalace panelů město nabídlo školám, které dlouhodobě patří k nejaktivnějším v integraci dětí cizinců, ale postupně by je chtělo rozšířit i do dalších škol. „Spolufinancováním nákupu panelů pokračujeme v dlouhodobé spolupráci s městem Pardubice v oblasti podpory školství. Interaktivní dotykové panely pomohou s moderní komunikací se žáky a také s integrací žáků cizinců, kteří na nich jednoduše najdou potřebné informace i ve svém rodném jazyce,“ doplnil Pavel Kožený, manažer PR a komunikace společnosti Foxconn Česká republika, která uhradila polovinu nákladů.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Libor Vondráček byl položen dotaz

Mobily ve školách

Jste proti plošnému zákazu mobilů ve školách – prý to podle vás nevede k lepším studijním výsledkům. Ale to přeci nikdo snad ani netvrdí. Jde o socializaci, kdy si dnes děti spolu pak nehrají, nebaví se, protože mají mobil. Nemyslíte, že socializace je také dost důležitá? K čemu děti podle vás mobil...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

16:46 Aš: Dostali jsme certifikát prosperity

Město Aš získalo za rok 2025 velmi vysoké hodnocení finanční stability od společnosti CRIF – Czech C…