Rozsáhlé aktivity realizovalo Centrum kultury Písek o.p.s. s těžištěm programu v Palackého sadech. Tradičně velmi populární jsou soutěže ve stavění pískových hradů mateřských škol, vystoupení píseckých zájmových souborů i připravená koncertní vystoupení. Celkem během víkendu zde shlédlo program na 5 tisíc návštěvníků. Centrální písecký park v sobotu také nabídl zajímavé sportovní aktivity – soutěž autíček a robotů pořádanou píseckým Radioklubem a prezentaci frisbee oddílem TJ Sokol Písek.
Oblíbenou součástí Cipískoviště se staly závody dračích lodí mezi Novým a Kamenným mostem. Z devíti startujících týmů hlavní závod na 200 m vyhrál již potřetí za sebou Sokol Písek, závod na 1 km letos opanovala posádka Města Písek. Budoucí nástupníci těchto borců jistě vzejdou ze školních posádek, letos již podruhé se uskutečnil závod píseckých základních a středních škol v počtu celkem 14 týmů.
Hojnou návštěvnost měly workshopy v písecké Sladovně, ať již ten pořádaný přímo Sladovnou Písek o.p.s. nebo výtvarné dílny Šikovných výtvarníků, kterých se zúčastnilo osm set zájemců. Vyvrcholením programu zde pak bylo otevření nové stálé expozice sladovnictví - možnosti vidět zbrusu novou výstavu využily na dvě stovky návštěvníků.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV