Písek: Dobrovolní hasiči mají nový vůz

12.10.2015 6:28

Nový dopravní automobil usnadní práci Jednotce sboru dobrovolných hasičů města Písku

Písek: Dobrovolní hasiči mají nový vůz
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek
reklama

Dobrovolní hasiči mají nový vůz. Vyrážet bude třeba k likvidaci nebezpečného hmyzu. Hodnota dopravního automobilu bez věcných prostředků požární ochrany, které dodalo město Písek, byla 1.595.990 Kč. Z této hodnoty 1 mil Kč uhradilo město Písek a 600 tisíc Kč poskytlo v rámci grantového programu na podporu obnovy zásahových požárních automobilů jednotek sborů dobrovolných hasičů obcí Jihočeského kraje, zařazených do kategorie JPO II a JPO III Jihočeský kraj. Hodnota i s vybavením je 2,3 mil Kč.

Automobil DA L značky IVECO poslouží především pro přepravu členů Jednotky sboru dobrovolných hasičů města Písek. Vozidlo bude také pomáhat při zajišťování ochrany obyvatel, omezování škod na životním prostředí, při mimořádných událostech a živelních pohromách. Bude přednostně využíváno pro technické zásahy, jako je čerpání vody ze zatopených nemovitostí, odstraňování padlých stromů a dalších překážek.

Je vybaveno úložným prostorem s úchytnými prvky určenými pro upevnění požárního příslušenství. Výše popsané zásahy už tak nebudou muset být prováděny velkým vozidlem LIAZ 101.850 CAS 25, které bylo vyroben již v roce 1987 a jeho provoz je výrazně nákladnější.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Znojmo: Turistický kolový vláček zahajuje v sobotu svoji sezónu

21:10 Znojmo: Turistický kolový vláček zahajuje v sobotu svoji sezónu

S téměř měsíčním zpožděním vyjede letos poprvé znojemský turistický kolový vláček. Jeho sezóna se po…