Písek: Nový chodník propojí bezpečně komerční zónu s Hradištěm

21.07.2018 9:36

Podstatně pohodlnější a bezpečnější cestu z komerční zóny na Hradiště i do centra města zajistí chodcům a cyklistům nový chodník. Rada města na svém červencovém zasedání schválila vyhlášení veřejné zakázky na akci Chodník obchodní zóna – železniční přejezd Hradiště Písek.

Písek: Nový chodník propojí bezpečně komerční zónu s Hradištěm
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

„Půjde o zcela novou stavbu obousměrné stezky pro chodce a cyklisty a terénního schodiště,“ přibližuje Michal Fiedler z odboru investic a rozvoje. „Stezka bude součástí dopravní infrastruktury města, propojí chodníkové trasy v oblasti obchodní zóny s chodníky v městské části Hradiště.“

Zhruba 400 metrů dlouhý chodník povede po pravé straně silnice 1/20 z Prahy do Českých Budějovic od parkoviště u OBI, přesněji od zásobovacího prostoru obchodu Breno, kolem čerpacích stanic až k železničnímu přejezdu, kde se napojí na již existující chodník do Hradiště. Pro zkrácení cesty bude možné využít terénního schodiště, které propojí obě komunikace už v místě mimoúrovňového křížení státní silnice s ulicí Hradišťká. Předpokládané náklady na stavbu jsou ve výši 2,7 milionu korun bez DPH.

„Pokud se podaří vybrat zhotovitele, stavební práce by mohly začít už v září. Bude-li stavebníkům přát počasí, Písečáci se po novém chodníku projdou v lednu příštího roku,“ upřesňuje místostarosta Josef Knot.

Dosud byla cesta pro pěší z obchodní zóny dosti nepohodlná. Lidé využívali vyšlapanou pěšinu podél svodidel, což bylo v některých úsecích riskantní, a navíc se za deště brodili blátem. „Stavbu proto považuji za důležitou především z hlediska bezpečnosti. Vyšší komfort si samozřejmě chodci a cyklisté také zaslouží,“ dodává místostarosta.

Městské služby Písek současně vybudují podél chodníku veřejné osvětlení. Bude zde instalováno 16 stožárů s LED lampami.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…