Písek zabodoval s projektem EPC v prestižní soutěži E.ON Energy Globe Award

12. 7. 2014 12:38

E.ON Energy Globe Award ČR je soutěž, která oceňuje projekty a inovativní nápady z oblasti ochrany životního prostředí a úspor energií. Jedná se o jedno z nejuznávanějších ocenění v těchto oblastech a bývá také přezdíváno jako „udělování ekologických oskarů“.

Písek zabodoval s projektem EPC v prestižní soutěži E.ON Energy Globe Award
Foto: Archiv
Popisek: Město Písek

A právě projekt EPC, který město Písek realizovalo v roce 2013 na 19 školských objektech, byl vybrán odbornou porotou z celkového počtu 242 přihlášených projektů mezi 12 finalistů. Písecký projekt se bude o stupně nejvyšší ucházet v kategorii „Obec“.

Cílem komplexu energeticky úsporných opatření ve výši 18 mil. Kč, které v rámci projektu EPC provedla společnost ENESA a.s. jako investor, je každoroční úspora ve výši 2,5 mil. Kč. Bez jednorázové investice města tak bylo možné realizovat prostřednictvím investora vysoce specializovaná energeticky úsporná opatření. Tato investice se investorovi splácí v podobě garantovaných úspor, které jsou více jak 2,5 mil. Kč ročně.

Realizovaná opatření umožňují dosahovat maximálních úspor ve vytápění, osvětlení a spotřebě vody. Došlo také na modernizaci osvětlení v tělocvičnách i dalších školních prostorách.

O vítězích jednotlivých kategorií soutěže E.ON Energy Globe Award ČR rozhodne odborná porota. Cena čeká také na „nejsympatičtější projekt“, který vybere široká veřejnost prostřednictvím internetového hlasování na webových stránkách soutěže www.energyglobe.com od 08.07. do 30.09. 2014.

A proč by měl písecký projekt vyhrát cenu v kategorii Sympatie? K tomu starosta města Písek Ondřej Veselý dodává: „Myslím si, že za odvahu zkusit něco nového právě na úrovni samosprávy, pro vytrvalost, kterou jsme celému projektu věnovali a v neposlední řadě za výsledek, který bezesporu stál za to. Náš projekt je unikátní také v tom, že je to první projekt tohoto typu na území Jihočeského kraje, do kterého se pustilo město jako územně samosprávný celek“. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: mesto-pisek.cz

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Třebíč: Na apríla začne pravidelné jarní hubení potkanů

21:10 Třebíč: Na apríla začne pravidelné jarní hubení potkanů

Plánovaná jarní deratizace města a městských částí začne 1. dubna a včetně závěrečného úklidu uhynul…