Plastová víčka od PET lahví pomohla další rodině. Ve sběru bude Charita Jičín pokračovat

09.02.2016 18:11 | Zprávy

Od ledna do prosince 2015 probíhala sbírka víček pro dvojčata Radka a Vojtu, kteří se narodili s mentálním postižením a autismem. Díky podpoře lidí, kteří pečlivě sbírali víčka od PET lahví, se podařilo sebrat úžasných 2455 kg víček. Spolu s finančními dary tak rodině půjde 31 732 Kč. Sbírka tímto ale nekončí. Od února je vybrána další rodina, kterou Oblastní charita Jičín spolu s partnery sběrem víček podpoří.

Plastová víčka od PET lahví pomohla další rodině. Ve sběru bude Charita Jičín pokračovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jičín

Díky sběrným místům, která byla zřízena Oblastní charitou Jičín spolu s partnery sbírky, se pro Radka a Vojtu nasbíralo 2455 kg plastových víček, která budou prodána k recyklaci a použita při další výrobě plastových produktů. Výtěžek sbírky ve výši 31 732 Kč bude použit např. na speciální kočárek, pleny, hygienické potřeby, speciální potraviny pro alergiky, zajištění odborných vyšetření chlapců, náklady na dojíždění do speciální mateřské školy a úhrady odlehčovacích služeb, výměnu kotle či pořízení automobilu s větším úložným prostorem a na náklady spojené s jeho provozem.

Sběr víček provázely koncem roku 2015 organizační problémy a bylo možné, že by sběr skončil. Po několika jednáních se ale podařilo problémy vyřešit a sběr víček naštěstí nekončí. „Podařilo se nám spolu s Charitou najít další cestu ke spolupráci, aby sběr víček nemusel skončit. Přes technické služby pomůžeme např. s uskladněním a svozem víček a případně i s další komunikací této prospěšné aktivity. Jsme rádi, že může tato dobročinná činnost, která aktivizuje lidi nejen z Jičína ale i ze širokého okolí, dále pokračovat a pomáhat,“ vysvětlil postoj města místostarosta města Ing. Jan Jiřička.

Oblastní charita Jičín spolu se svými partnery vytipovala a na základě hlasování vybrala koncem ledna další rodinu, které podpora půjde. Podporována bude rodina Haničky Pyšné, která hned po narození prodělala mozkovou obrnu. „Spolu s dalšími onemocněními jako psychomotorické postižení a opožděný vývoj by se zdálo, že jí čeká nelehký život. Hanička je však velká bojovnice a i přes svůj handicap se na svět okolo sebe směje, ráda chodí do školy a je pro maminku Markétu skutečným požehnáním. Charita Jičín by chtěla pomoci rodině zřídit bezbariérovou úpravu bytu, protože nyní musí dceru maminka nosit do schodů, což se vzhledem k Hančině věku i váze výrazně podepisuje na jejím zdravotním stavu. To by se však v následujícím roce mělo díky vaší pomoci změnit,“ popisuje podporovanou rodinu Jaroslav Ludvík, koordinátor sbírky z Oblastní charity Jičín. Součástí sbírky víček bude již tradiční finanční sbírka, která bude probíhat do října 2016. Informace o finanční sbírce a životě rodiny, jsou k dispozici na webu www.jicin.charita.cz

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

MUDr. Zdeněk Hřib byl položen dotaz

Co pozitivního jste pro rodiny udělali, když jste byli ve vládě?

Vždyť dnes jsou na tom rodiny jen hůř a hůř. Protože bohužel platí, že mít dítě nebo dokonce víc, je dnes opravdu luxus. Se pak nedivte, že každý rok klesá porodnost. Za této vlády j. e třeba nejnižší min od 90 let. Bohužel, protože děti jsou požehnání a dar.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 5: Dvacátý třetí Super den Helppes v Motole se vydařil

13:05 Praha 5: Dvacátý třetí Super den Helppes v Motole se vydařil

V sobotu se v areálu výcvikového centra neziskové organizace Helppes na Plzeňské ulici v Praze 5 sla…