Více než třicet milionů korun obvod dále vyčlenil na opravy ve svých mateřských školách, investovat se pak bude např. i do budování nových kontejnerových stání v sídlišti, pracovat se bude i na Bolevecké návsi, kde vyroste nové požární leziště.
„Z hlediska financování investičních akcí je pro nás tenhle rok rekordní. Už loni jsme na investice vyčlenili velkou sumu a letos je to ještě více. Zcela zásadní je pro nás projekt u Košuteckého jezírka, který bude dokončený v letošním roce, na to se moc těším. Nemalá suma, a to kolem třiceti milionů korun, půjde na zvelebování mateřských škol na sídlišti,“ vysvětlil první místostarosta Jedničky Miroslav Šuma, který má v gesci investice.
U Košuteckého jezírka nyní pracuje těžká technika. V objektu, který zde vyroste, bude fungovat dětská skupina se sportovním zaměřením s kapacitou 24 dětí. „Do ní bude možné umístit už děti mladší tří let, což maminkám umožní vrátit se dříve do práce,“ doplnil Šuma. Projekt u Košuteckého jezírka vychází z původně plánovaného projektu Paluba Jezírko, který se vedení Jedničky rozhodlo předloni přepracovat.
Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPráce autora se řídí redakčními zásadami ParlamentníListy.cz.
Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Přidejte si obsahový box PL do svých oblíbených zdrojů na Hlavní stránce Seznam.cz. Děkujeme.


