Plzeň 3: Centrální obvod odpustí poplatky za předzahrádky

16.05.2021 8:38

Rada doporučila Úřadu městského obvodu Plzeň 3 prominutí poplatku za užívání veřejného prostranství na období od 1. ledna do 31. srpna 2021. Prominutí se týká také předzahrádek.

Plzeň 3: Centrální obvod odpustí poplatky za předzahrádky
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

„Uvědomujeme si, že pro provozovatele restaurací a kaváren je současná situace velmi obtížná, proto jsme se rozhodli jim vyjít vstříc a doporučili jsme prominutí placení poplatků za předzahrádky v centru města,“ vysvětluje místostarosta třetího městského obvodu Ondřej Ženíšek.

Prominutí poplatku za užívání veřejného prostranství na území Městského obvodu Plzeň 3 se týká umístění zařízení sloužících k poskytování prodeje, a to zábory krátkodobé do 10 dnů i zábory delší než 10 dnů k prodejním účelům, předzahrádky, předsunuté prodejní místo nebo zařízení sloužící pro poskytování prodeje za účelem konání tradičních řemeslných a farmářských trhů v historickém jádru města.

„Ke stejnému kroku jsme přistoupili již v loňském roce, kdy jsme poplatky za zábor prominuli v období od 12. března, data vyhlášení nouzového stavu, do konce roku 2020. Věříme, že prominutí poplatků alespoň částečně pomůže zvládnout podnikům ztížené podmínky,“ doplňuje starosta centrálního plzeňského obvodu David Procházka.

V roce 2020 vydal Úřad městského obvodu Plzeň 3 celkem 92 povolení na umístění předzahrádek. V letošním roce žádalo o povolení umístění předzahrádky zatím 72 podniků.

Výši poplatku za užívání veřejného prostranství stanovuje obecně závazná vyhláška Statutárního města Plzeň č. 4/2020 o místním poplatku za užívání veřejného prostranství. Sazby jsou u předzahrádek následující: za každý započatý m2 a každý i započatý den 5 Kč; pro subjekty zapojené do projektu „Vlídné WC“ za každý započatý m2 a každý i započatý den 2 Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Praha 5: Jesle na Hřebenkách rozšířily kapacitu

9:41 Praha 5: Jesle na Hřebenkách rozšířily kapacitu

Velké poděkování patří městské části Praha 5, která zrekonstruovala a zmodernizovala další patro jes…