Plzeň 3 podporuje vznik Family Portů

21.10.2020 9:15

Plzeňský centrální obvod vyhlásil dotační tituly pro rok 2021, zaměřené na podporu činnosti nekomerčního, neziskového a obecně prospěšného charakteru. Mezi nimi nalezneme program zcela nový, který je určen na podporu veřejných prostor zaměřených na rodinu.

Plzeň 3 podporuje vznik Family Portů
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3
reklama

„Vyhlášením tohoto programu chceme především podpořit vznik tzv. Family Portů na území Městského obvodu Plzeň 3, což jsou místa, která budou bezbariérová, otevřená široké veřejnosti a především přátelská k dětem,“ informuje Stanislav Šec, místostarosta plzeňského centrálního obvodu, iniciátor vzniku Family Portů. „Chceme poskytnout veřejné prostory a finanční prostředky k zřízení míst, kde budou mít rodiče možnost přebalit své dítě, nakojit či ohřát příkrm nebo také k vybudování herních koutků na využití volného času dítěte,“ dodává.

O finanční prostředky na zřízení Family Portů mohou žádat příspěvkové a neziskové organizace, právnické či podnikající fyzické osoby.

„Finanční částku přidělenou z dotačního programu může žadatel uplatnit na úhradu nákladů souvisejících se zakoupením potřeb k přebalování a krmení dětí nebo zakoupením vybavení dětského koutku nebo dalších herních prvků,“ doplnil David Procházka, starosta plzeňského centrálního obvodu.

Kromě neziskových organizací mohou o dotaci požádat i různé komerční subjekty, tedy v případě, že se rozhodnou vybudovat dětský koutek se zázemím pro maminky s dětmi bez podmínky placení či konzumace prodávaného sortimentu.

„Tímto projektem chceme také vyjádřit podporu komerčním subjektům jako jsou kavárny a restaurace, které, až odezní covidová epidemie a s ní spojené restrikce, budou obnovovat svoji činnost a zapojením se do tohoto projektu mohou přilákat další klientelu,“ upřesňuje místostarosta Šec.

Dotace k podpoře vzniku sítě Family Port může být poskytnuta pouze v souladu s účelem dotačního programu a na základě souhlasu s registrací do sítě Family Portů na dobu nejméně
3 let. Další podmínkou je umístění stojanu s letáky a umožnění jejich doplňování, určení odpovědné osoby garantující čistotu a bezpečnost prostor a viditelné označení vchodových dveří logem služby Family Port.

„Myslím, že vznikem Family Portů alespoň symbolicky podpoříme covidem zasažené Family Friendly podniky a zejména zkvalitníme služby pro rodiny s dětmi. Chtěl bych vyzvat všechny, kteří by se v této nově vznikající síti chtěli angažovat, aby si prostudovali informace o tomto dotačním titulu na našich webových stránkách a své žádosti podávali od 16. listopadu. Čas mají do konce tohoto roku,“ dodal Stanislav Šec.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Domažlice: Chystá se demolice chátrajících objektů na Čerchově

13:44 Domažlice: Chystá se demolice chátrajících objektů na Čerchově

Většina zchátralých, původně vojenských, budov na vrcholu Čerchova bude odstraněna. Demolice a odvoz…