Plzeň 3 se zaměřuje na kontrolu dětských hřišť v souvislosti s bezdomovci

23.08.2018 19:54

Tento týden proběhla první kontrola zaměřená na zneužívání herních dětských prvků bezdomovci. Tyto kontroly zavádí třetí plzeňský obvod ve spolupráci s Městskou policií Plzeň poté, co na některých dětských prvcích byly přistiženy přebývající osoby bez domova.

Plzeň 3 se zaměřuje na kontrolu dětských hřišť v souvislosti s bezdomovci
Foto: umo3.plzen.eu
Popisek: Úřad městského obvodu Plzeň 3

Ve středu 22. srpna v brzkých ranních hodinách byla zkontrolována borská část dětských herních prvků včetně míst v Borském parku a Českého údolí. Do terénu vyrazili spolu s místostarostou MO Plzeň 3 strážníci borské služebny Městské policie Plzeň.

„Dnešní kontrolou jsme na samotných dětských prvcích nezjistili přítomnost závadových osob, nicméně v okolí hřišť byla situace jiná. Na okraji Borského parku i v Českém údolí, kde se nacházejí hřiště, jsme narazili na přebývající bezdomovce. Zvlášť v prvním případě se jednalo o člověka, jehož „příbytek“ hyzdil okolní prostředí a představoval zdravotní riziko, čemuž vzhled a zápach věcí nasvědčoval“, říká David Procházka, místostarosta MO Plzeň 3.

Přítomnými strážníky byly osoby zkontrolovány, poučeny a následně vykázány z míst, na kterých se nacházely. V případě místa na okraji Borského parku byl následně přivolán deratizér, který zanechané věci, místo a jeho okolí pečlivě chemicky ošetřil. Pracovníci společnosti Čistá Plzeň pak tyto věci odvezli k likvidaci.

„V takových případech, kdy se jedná o zdravotně rizikové prostředí, jednáme bezodkladně. Po provedené deratizaci odvážíme všechny věci k bezpečné likvidaci. V oblasti řešení likvidace těchto „doupat“ máme s plzeňským centrálním obvodem výbornou spolupráci“, informuje Petr Baloun, prokurista společnosti Čistá Plzeň.

„Jsem rád, že v tomto případě byl zásah rychlý. Myslím, že takto má vypadat spolupráce mezi obvodem, městskou policií a společností Čistá Plzeň. Všem zúčastněným děkuji a zdůrazňuji, že tyto akce nekončí a v souvislosti s bezpečností dětských hřišť, a nejen jich, budou samozřejmě pokračovat“, dodal David Procházka.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

10:28 Olomouc: Muzejní noc opět zpřístupní desítky zajímavých míst

V pátek 17. května od 18 hodin do půlnoci budete mít znovu příležitost projít si galerie, muzea a da…