Plzeň: Borská ulice je pro cyklisty bezpečnější

24.11.2021 12:22 | Tisková zpráva

V Borské ulici byla dokončena chybějící část cyklostezky. Jednalo se o úsek v délce 100 metrů, který propojil již hotové části stezky pro cyklisty.

Plzeň: Borská ulice je pro cyklisty bezpečnější
Foto: Libor Sváček, archiv MCU.cz
Popisek: Plzeň

„Tento úsek představoval bariéru mezi dvěma již dokončenými částmi stezky a byl dlouhodobě kritizován ze strany cyklistů a chodců. Po vzájemné domluvě se zástupci města Plzně převzal realizaci městský obvod Plzeň 3,“ vysvětlil první místostarosta obvodu Petr Baloun. Díky novému úseku se zvýší bezpečnost cyklistů i chodců v této části Borské ulice. Původní náklady na stavbu byly rozpočtovány na jeden milion korun. Podařilo se ale vysoutěžit cenu 910 tisíc korun. „Jsem rád, že funguje spolupráce mezi městem Plzní a naším obvodem, a že jsme se domluvili na řešení, které vyhovuje všem,“ dodal místostarosta Ondřej Ženíšek.

„Přestože se jedná v tomto případě pouze o úsek dlouhý sto metrů, jsem přesvědčen, že se právě zde počítá dvojnásob. Každé propojení a doplnění cyklostezek na území města přispívá ke zvýšení kvality infrastruktury a vylepšení podmínek pro rostoucí počet těch, kteří se chtějí po městě přepravovat na kole. Jsem moc rád, že jde o společný cíl města a městského obvodu Plzeň 3,“ uvedl náměstek primátora pro oblast dopravy a životního prostředí Michal Vozobule.

Stezka je navržena jako dělená s jedním pruhem o šířce jednoho metru pro cyklisty a přilehlým chodníkem šířky 2,25 metru. Cyklostezka je od vozovky oddělena silničním obrubníkem a bezpečnostním pásem o šířce minimálně 0,5 metru. Od chodníku je oddělena pásem z reliéfní zámkové dlažby. Povrch cyklostezky je z asfaltového betonu a chodníku z betonové dlažby. Stavba stezky trvala 2 měsíce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

Předpokládané složení nové vlády:

předseda vlády: Petr Fiala (ODS), ministr vnitra: Vít Rakušan (STAN), ministr pro místní rozvoj a digitalizaci: Ivan Bartoš (Piráti), ministr zemědělství: Zdeněk Nekula (KDU-ČSL), ministr financí: Zbyněk Stanjura (ODS), ministr zdravotnictví: Vlastimil Válek (TOP09), ministr školství: Petr Gazdík (STAN), ministr práce a sociálních věcí: Marian Jurečka (KDU-ČSL), ministryně obrany: Jana Černochová (ODS), ministr spravedlnosti: Pavel Blažek (ODS), ministr průmyslu a obchodu: Jozef Sikela (BPP), ministr dopravy: Martin Kupka (ODS), ministr zahraničí: Jan Lipavský (Piráti), ministr životního prostředí: Anna Hubáčková (BPP), ministr kultury: Martin Baxa (ODS), ministr pro evropské záležitosti: Mikuláš Bek (BPP), ministr pro legislativu: Michal Šalomoun (BPP), ministryně pro vědu a výzkum: Helena Langšádlová (TOP09).

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jablonec nad Nisou: Město stanovilo nájemné ve svých opravených bytech

12:46 Jablonec nad Nisou: Město stanovilo nájemné ve svých opravených bytech

Oddělení správy bytových objektů opravilo další volné malometrážní byty v Prosečské a Opletalově uli…