Plzeň: Chotkovo sedátko se vrátilo do Lochotínského parku

11.09.2012 18:02 | Zprávy
autor: plzen.eu

Důkazem, že činy mluví hlasitěji než slova, je neformální skupina mladých Maják Plzně. S cílem vrátit slávu místu, které v první polovině 19. století založil purkmistr Martin Kopecký, se společnými silami vložili do obnovy Chotkova sedátka, altánku uprostřed Lochotínského parku.

Plzeň: Chotkovo sedátko se vrátilo do Lochotínského parku
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Plán se jim i za podpory města Plzně podařilo zrealizovat. Nová podoba altánu je sice na první pohled moderní, nicméně odkazuje k mnohaleté historii Lochotínského parku, který až do 50 let minulého století patřil k nejoblíbenějším odpočinkovým místům v Plzni.

Slavnostní představení Chotkova sedátka veřejnosti se uskutečnilo v neděli odpoledne za účasti primátora Martina Baxy. K vidění zde byli „občané plzeňští“ v krojích i dobových kostýmech. Přítomní mohli zhlédnout veselohru o jednom dějství „Chotek a Lochota a jejich ochota“ nebo se zúčastnit promenády Lochotínským parkem s výkladem.

Majáku Plzně se na obnovu Chotkova sedátka podařilo získat částku 400 tisíc korun. Polovinou přispělo město, druhou polovinu získala neformální skupina mladých od velkých firem. Členové skupiny se pak na obnově místa sami podíleli, když zde dohromady odpracovali více než 150 hodin.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Migrační pakt

Dá se ještě zrušit? Myslíte, že je to reálné? A co když se to nepovede. Když se jím nebudeme řídit, jaké to pro nás může mít důsledky? Mluví se o výpalném, odpůrci tvrdí, nebudeme ho platit. Co když nezaplatíme? A ještě by mě zajímalo, jak je to s tím samotným rozhodováním? Kdo přesně rozhoduje, kdo...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

22:41 Ústí nad Labem mezi návštěvníky Dne s IZS a Armádou

Stánek města nabídl odpočinek i prostor pro sdílení názorů.