Plzeň: Hlavní nádraží prošlo modernizací

14.05.2019 21:14 | Zprávy
autor: PV

Plzeňské hlavní nádraží je kompletně zmodernizované. Práce za více než 1,3 miliardy korun trvaly od prosince 2016 do května 2019. Významné nadregionální železniční centrum má kompletně zrekonstruované železniční mosty přes Mikulášskou ulici, cestujícím slouží dva podchody pod všemi šesti nástupišti s bezbariérovým přístupem k vlakům, dokončeno bylo třetí nástupiště, zmodernizováno bylo páté i šesté nástupiště. Součástí byla také celková přestavba kolejového rozvětvení ve směru na Cheb, rekonstrukcí prošlo zabezpečovací a sdělovací zařízení. Práce na železnici v Plzni pokračují budováním přesmyku domažlické trati ve Skvrňanech. Hotovo by mělo být do konce roku 2019.

Plzeň: Hlavní nádraží prošlo modernizací
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

„Autobusové i vlakové nádraží v Plzni nově splňují parametry 21. století a celá tato oblast se nyní stává klíčovým moderním dopravním uzlem našeho města. Věřím, že i díky tomu přilákají jednotlivé druhy dopravy ještě více cestujících,“ uvedl primátor Martin Baxa.

„Za město Plzeň především děkuji Správě železniční dopravní cestě za provedenou investici a za otevření Mikulášské ulice pro automobilovou dopravu již v září loňského roku, což bylo klíčové pro naše město. Lokalita Hlavního nádraží se velmi mění a dostává nový ráz. Daná modernizace je významným pokračováním přeměny tohoto prostoru. Plzeň bude pokračovat v revitalizaci okolí Hlavního nádraží. Nyní jsme vyčlenili 15 milionů korun na prostor u východu z vlakového nádraží do Šumavské ulice, kde by mělo vzniknout občerstvení, obchody, ale i informační centrum pro návštěvníky krajské metropole,“ řekl při slavnostním ukončení stavby technický náměstek Pavel Šindelář.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Čí je to vina?

Tvrdíte, že jinde financování veřejnoprávních médií funguje, díky vysoké politické kultuře. Proč není možná i u nás? Je pravda, že kdo víc sleduje jak spolu jednáte, je to děs a zlepšení nepřispíváte ani jedna strana. A jestli projde ta změna financování, jako že as projde. Co budete dělat dál? Proč...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

10:44 Praha 8: U základní školy Hovorčovická vznikne „školní ulice“

Okolí základní školy Hovorčovická v Praze 8 se na podzim stane bezpečnějším pro děti i ostatní chodc…