Plzeň: Medaili za přínos české energetice obdržel profesor Zdeněk Vostracký

09.12.2014 14:28

Profesor Zdeněk Vostracký z Fakulty elektrotechnické Západočeské univerzity v Plzni převzal ve čtvrtek 2. prosince v Praze medaili prof. Vladimíra Lista „Za zásluhy o rozvoj české energetiky“. Český svaz zaměstnavatelů v energetice (ČSZE) ocenil jeho celoživotní práci v oblasti energetiky.

Plzeň: Medaili za přínos české energetice obdržel profesor Zdeněk Vostracký
Foto: plzen.eu
Popisek: Plzeňská radnice

Medaili obdržel Zdeněk Vostracký z rukou předsedy představenstva Českého svazu zaměstnavatelů v energetice Vladimíra Tošovského a ředitele ČSZE Jana Klase. Zmíněné ocenění je uznáním za celoživotní práci v energetice, zejména za aktivní vědecko-odbornou a publikační činnost v oblasti elektrických přístrojů pro vysoké napětí a elektrickou trakci.

Profesor Zdeněk Vostracký vystudoval Vysokou školu strojní a elektrotechnickou v Plzni. Začínal jako konstruktér elektrických přístrojů pro vysoké napětí a elektrickou trakci ve Škodě Plzeň, kde po roce 1989 zastával pozice vedoucího výzkumného pracovníka, ředitele výzkumného ústavu a předsedy představenstva. Současně vyučoval na elektrotechnické fakultě VŠSE jako externí pedagog. Od roku 1992 je profesorem na Západočeské univerzitě v Plzni, v jejímž čele stál v letech 1998–2004 jako rektor. Přednášel na zahraničních univerzitách a konferencích ve 13 zemích, je autorem či spoluautorem šesti knih, čtyři skript a více než 120 odborných článků a 47 vynálezů, z nichž 15 bylo přijato v zahraničí. V roce 2001 mu londýnská Brunel University udělila čestný titul „doctor honoris causa“. Prof. Vostracký v sobě spojuje vlastnosti vědce, manažera i pedagoga a je v České republice i v zahraničí uznávanou mnohostrannou osobností. V roce 2011 byl oceněn tehdejším primátorem vyobrazením městské historické pečetě.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: plzen.eu

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jihlava: Úřad vylepšil své kontrolní mechanismy

12:01 Jihlava: Úřad vylepšil své kontrolní mechanismy

V návaznosti na nedávné zjištění o úniku peněz magistrát zpřísnil vnitřní procesy.